Artyści CIS na 25 lat - wernisaż wystawy

Dodano: 20.09.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-09-28 18:00 do 2018-10-17 18:00
Organizator: 
Centrum Inicjatyw Społecznych wspólnie ze Stacją Artystyczną Rynek
Organizator kontakt: 
kontakt@cis-gliwice.pl

Wystawa oficjalnie otwiera Festiwal Jesień Inicjatyw i obchody 25-lecia stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Społecznych. Jest to wystawa zbiorowa artystów powiązanych z CIS.

Urszula Tatrzańska, Józef Szuba i Zuzanna Dębkowska są członkami organizacji, Helena Szuba prowadziła warsztaty dla młodzieży, Asia Guszta była wolontariuszką w programie „Starszy brat, starsza siostra” i miała u nas swoją pierwszą wystawę „Obrazków niestarannych”.

Ula Tatrzańska pracuje i mieszka w Krakowie. Absolwentka malarstwa na ASP w Poznaniu - uprawia rysunek, ilustrację, malarstwo olejne, akrylowe i akwarelowe, collage, małe formy scenograficzne. Poza własną twórczością specjalizuje się w terapii osób niepełnosprawnych przez sztukę – prowadzi zajęcia w wielu miejscach, jest autorką programów i publikacji poświęconych arteterapii.

Lena Szuba absolwentka grafiki na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego – filia w Cieszynie Stale współpracuje ze Stowarzyszeniem „Akademia Łucznica”, gdzie prowadzi pracownię batiku. Uprawia również rysunek i grafikę warsztatową. W 2016 roku została uhonorowana nagrodą Prezydenta Gliwic za całokształt twórczości.

Józef Szuba uzyskał dyplom ASP w Katowicach w pracowni projektowania graficznego u prof. J. Wuttke. Stale współpracuje ze Stowarzyszeniem „Akademia Łucznica”, gdzie prowadzi warsztaty batiku. Najchętniej tworzy w technice rysunku, pasteli i batiku. Interesują go również działania z wykorzystaniem współczesnej grafiki komputerowej i dokumentacji filmowej.

Zuza Dębkowska to absolwentka Politechniki Śląskiej, członkini Klubu Wysokogórskiego i Polskiego Klubu Ekologicznego. Jej pasją jest ogród i fotografowanie przyrody: ptaków, owadów. Miała kilka wystaw – m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej i w Palmiarni.

Asia Guszta pochodzi z Gliwic a mieszka w Łodzi. Absolwentka Politechniki Śl. i Uniwersytetu Śl. Współzałożycielka wydawnictwa i studia graficznego Ładne Halo. Jest autorką książek dla dzieci, a od czasu do czasu domorosłą ilustratorką, łącząca tekstylia i papier. Organizuje warsztaty, spotkania, wystawy promujące niezależne, dziecięce wydawnictwa.

Wernisaż wystawy (28 września, piątek, o 18:00) uprzyjemni swoim występem Zespół Piosenki Aktorskiej. To grupa amatorów – pasjonatów piosenek „z tekstem”: kabaretowych, aktorskich, poezji śpiewanej. Podczas wernisażu jako gość specjalny wystąpi znany gliwiczanom śpiewak i aktor Jan Maria Dyga. Finisaż (17 października, środa o 18:00) urozmaici koncert Jana Opielki. To prawdziwy pasjonat, samouk, który nie tylko gra i śpiewa, ale też sam komponuje oraz pisze teksty piosenek. W szczególny sposób zapraszamy na wernisaż tej wystawy naszych członków, współpracowników, wychowanków, wolontariuszy, sympatyków, uczestników naszych programów – chcemy cieszyć się sukcesami razem z Wami.

Kategorie wydarzenia: