„Umysł i materia – spotkanie dwóch żywych systemów”

Dodano: 30.11.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-12-09 11:00
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5)
Tematyka wydarzenia: 
wykład
Organizator: 
Stacja Artystyczna Rynek
Organizator kontakt: 
Zgłoszenia: zapisysar@gmail.com, tel.504 676 972

Spotkanie odbędzie się w ramach konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmiany klimatu COP24. Świadomość a klimat – zapraszamy do odkrycia związku pomiędzy naszą świadomością, postawą i działaniem a stanem środowiska i świata.

Gdy uświadomimy sobie swój udział w narastających zagrożeniach, takich jak niestabilność natury i kryzys wartości, łatwiej zaakceptujemy potrzebę wprowadzenia zmian w sobie. Obecny stan świata zmusza nas do nowych wyborów oraz świadomych i trwałych zmian w stylu życia. Przesunięcie naszej świadomości do wewnątrz przekształca perspektywę i jakość życia.

Główną wartością, która ma energię transformacji, jest dobro – i jest to kierunek, do którego chcielibyśmy Państwa zaprosić podczas tego programu. W trakcie spotkania zostanie również przedstawiony projekt badawczo-rozwojowy „India One” – cieplna elektrownia słoneczna w Radżastanie, w której została wykorzystana innowacyjna technologia, umożliwiająca magazynowanie energii cieplnej i wytwarzanie prądu z odnawialnego źródła energii, przez 24 godziny na dobę.

Warsztaty i eksperymenty medytacyjne (Milion dobrych życzeń dla Ziemi).

Prowadzący:

  • Dorota Wasilczyk, Uniwersytet Brahma Kumaris w Polsce, koordynator ośrodka w Gdańsku.
  • Aneta Łój, Uniwersytet Brahma Kumaris, koordynator ds. badania i rozwoju w elektrowni słonecznej India One w Abu Road, Radżastan, Indie.

Wstęp wolny.

Kategorie wydarzenia: