Warsztaty taneczno - teatralne "Improwizacja"

Dodano: 04.04.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-04-17 18:30 do 20:00
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5)
Organizator: 
Stacja Artystyczna Rynek
Organizator kontakt: 
mail: zapisysar@gmail.ocm, tel.504 676 972

Cykl warsztatów łączących taniec i teatr fizyczny, każde spotkanie poświęcone jest nieco innej tematyce i może być traktowane jako pojedynczy warsztat lub seria uzupełniających się zajęć. Celem zajęć nie jest szkolenie techniki tańca lub gry aktorskiej, ale rozwijanie umiejętności senso-motorycznych i improwizacyjnych, które leżą u podstaw każdej techniki. Ucząc kreatywności i spontaniczności spotkania mogą być pomocne zarówno dla osób zajmujących się teatrem i tańcem, oraz dla wszystkich, którzy po prostu chcą się poruszać i nauczyć czegoś nowego.

Zapisy na zapisysar@gmail.com. Liczba miejsc ograniczona. Dla młodzieży i dorosłych (+15) Wstęp 10 zł.

Warsztaty prowadzone przez Zuzannę Kasprzyk - nauczycielkę tańca, absolwentkę Prywatnej Szkoły Baletowej M.M. Szewczenko w Gliwicach oraz Wydziału Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.
Zuzanna uczyła się m.in. od Elżbiety Mickiewicz, Jacka Łumińskiego, Josepha Frucka, Iwony Olszowskiej, Davida Zambrano, Jerzego Stuhra i wielu innych.

Stypendystka programu Erasmus for Placement, który zrealizowała w Staatstheater Kassel pod opieką Johannesa Wielanda. Zdobywczyni pierwszej nagrody na Solo Dance Contest 2013 w Gdańsku za choreografię "We are very sorry, but there is no place for Susana", którą prezentowała również na festiwalach: M1 CONTACT w Singapurze, New Dance for Asia International Dance Festival w Seulu i Goyang International Dance Festival w Gojang (Korea Południowa) oraz Crossing Borders organizowanym przez Findars Gallery i Ambasadę Polską w Kuala Lumpur (Malezja).

W maju i czerwcu 2015, wraz z lokalnymi artystami współtworzyła spektakl „B.E.D. (But Everybody Dreams)”, którego premiera miała miejsce w Kuala Lumpur Performing Arts Center. Jej najnowszy spektakl to „Archipelag” (premiera 25.11.2016) w choreografii Macieja Kuźmińskiego.

Kategorie wydarzenia: