"Psie serce" wg Michaiła Bułhakowa

Dodano: 05.12.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2019-01-13 18:00 do 20:40
Miejsce wydarzenia: 
Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57)
Organizator: 
Teatr Miejski w Gliwicach
Organizator kontakt: 
askowronek@teatr.gliwice.pl

Adaptacja znakomitego opowiadania Michała Bułhakowa, w którym odnajdziemy charakterystyczne dla autora „Mistrza i Małgorzaty” poczucie humoru, oraz połączenie wątków fantastycznych z wnikliwym portretem psychologicznym.

Któż z nas nie marzył, choć przez chwilę o wiecznej młodości!

Profesor Preobrażeński (Łukasz Kucharzewski), światowej sławy naukowiec wykonuje operacje przywracające pacjentom młodość – Sukcesy ośmielają naukowca do przeprowadzenia ryzykownego eksperymentu, w wyniku którego pies Szarik staje się obywatelem Szarikowem, człowiekiem (Mariusz Galilejczyk).

Czy świat pełen pięknych, zadowolonych ludzi jest miejscem dobrym?

To miejsce, w którym nie wszyscy są szczęśliwi. O swoje prawo do szczęścia walczy Zina (Alina Czyżewska), gospodyni profesora. Poszukują go także burzyciele z grupy Szwondera (Aleksandra Maj).
Starcie idei rewolucyjnych z panującym w profesorskim domu spokojem przypada na czas, w którym Szarikow uczy się człowieczeństwa. Do kogo się przyłączy? Którą opcję wybierze?

tłumaczenie: Irena Lewandowska
adaptacja i reżyseria: Krzysztof Rekowski
scenografia: Jan Kozikowski
projekcje: Emilia Sadowska
muzyka: Sławomir Kupczak
ruch sceniczny: Filip Szatarski
inspicjent: Marek Migdał
produkcja: Beata Sokołowska
obsada: Mariusz Galilejczyk (Szarik/Szarikow), Łukasz Kucharzewski (prof. Preobrażeński), Michał Wolny (dr Bormental), Alina Czyżewska (Zina), Aleksandra Maj (Szwonder), Karolina Burek (Sekretarka/Wiaziemska), Łukasz Kabus (Żarowkin)
Ze specjalnym udziałem Ewy Wyszomirskiej i Waldemara Kotasa

Kategorie wydarzenia: