"Malutka Czarownica", reż. Daniel Arbaczewski (spektakl dla dzieci)

Dodano: 26.09.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-10-14 14:00 do 15:00
Organizator: 
Teatr Miejski w Gliwicach
Organizator kontakt: 
rezerwacja biletów Kasa: +48 32 232 13 39

„Malutka czarownica” to sceniczna wersja znanej i popularnej od kilku pokoleń powieści dla dzieci autorstwa Otfrieda Preusslera o przygodach małej sympatycznej wiedźmy. Nie dość, że małej, to jeszcze młodej (127-letniej), która pomimo wysiłków i starań nie może uczestniczyć w spotkaniach i zabawach starych, doświadczonych czarownic.

Ukarana za nieposłuszeństwo przez szefową wiedźm zostaje pozbawiona miotły. Nasza bohaterka nie poddaje się jednak i od tego momentu trzy razy bardziej przykłada się do studiowania magicznych sztuczek, ale też obmyśla niecny plan, jak staruchom wiedźmom, w tym swojej ciotce, utrzeć nosa. Swoje czary ćwiczy i praktykuje na mieszkańcach miasteczka oraz gronie leśnych przyjaciół – zwierząt.

Bardzo stara się być zła, dokuczać i robić psikusy, ale w rezultacie jej czarowanie robi więcej dobrego, niż złego, a lista tych, którzy są jej wdzięczni za okazaną pomoc staje się coraz dłuższa. Spektakl w konwencji teatru plastycznego i lalkowego oprawiła wybitna scenografka Eva Farkasova, znana z tworzenia autorskich, zaskakujących przestrzeni teatralnych, dających duże pole do popisu aktorom jak również nieokiełznanej wyobraźni dziecięcej. Energii i magii naszej historii dodają piosenki i kompozycje muzyczne autorstwa Marcina Partyki.

Historia małej czarownicy trwa okrągły rok. Razem z bohaterką kroczymy od wiosny do wiosny, śledząc kolejne pory roku, święta i zwyczaje. W naszej opowieści pojawia się wielu bohaterów dziecięcych, którzy choć z jednej strony traktują świat naiwnie, są jednak mniej strachliwi, bardziej tolerancyjni i otwarci na dziwną osóbkę na miotle.

A czarownica? Z racji wieku ma ogromną wiedzę o świecie i doświadczenie. Jednak z drugiej strony jej zachowanie i emocje, które powinniśmy traktować nieco z przymrużeniem oka, są bliższe kilkuletniemu dziecku.

Według książki Otfrieda Preusslera "Die kleine Hexe"
Premiera: 13 października 2018
Spektakl dla dzieci w wieku 5+
Tłumaczenie: Hanna Ożogowska, Andrzej Ożogowski
Scenariusz i reżyseria: Daniel Arbaczewski
Scenografia, lalki, kostiumy: Eva Farkašová
Muzyka: Marcin Partyka
Obsada: Iga Bancewicz, Anna Moś, Rafała Domagała, Cezary Jabłoński, Kornel Sadowski

Kategorie wydarzenia: