PaskudoFonia 11. - Piotr Selim

Dodano: 04.06.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-06-17 19:00 do 22:00
Miejsce wydarzenia: 
klub muzyczny 4art (ul. Siemińskiego 22)
Organizator: 
PaskudoFonia
Organizator kontakt: 
paskudazaprasza@gmail.com

Piotr Selim - kompozytor, pianista ze stopniem doktora sztuki, wokalista, akompaniator dla niezliczonej ilości piosenkarzy i kilkunastu chórów, wykonawca muzyki klasycznej w repertuarze składającym się utworów Fryderyka Chopina, Johannesa Brahmsa czy Sergiusza Prokofiewa, jeden z muzyków tworzących Kwintet Tanguillo wykonujący tanga Astora Piazzolli.
Jest tym niezwykłym artystą, który w swoim dorobku posiada koncerty z orkiestrą symfoniczną i kameralną Filharmonii Lubelskiej, ale jest również laureatem wielu prestiżowych ogólnopolskich festiwali piosenki literackiej takich jak Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie czy Ogólnopolski Festiwal Bardów we Włocławku.
Od 18 lat współtworzy Lubelską Federację Bardów, zespół z którym nagrał 13 płyt CD i DVD.
Jest jednym z wokalistów zaproszonych przez laureata Grammy 2014 Włodka Pawlika do koncertu-spektaklu „Wieczorem", w którym zaśpiewał wiersz J. Czechowicza „Elegia uśpienia”.
Jest także autorem muzyki do spektaklu teatralnego „Machia” według scenariusza i w reżyserii Juliusza Machulskiego.
Piotr Selim to laureat Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2014 rok. To również stypendysta Stowarzyszenia ZAiKS oraz stypendysta Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury na 2015 rok.
Utwory opublikowane na znakomicie odebranej przez publiczność płycie zatytułowanej „W rytmie bolera” wydanej w roku 2012.
Piosenki duetu Selim – Lewandowska „to ogromna różnorodność nastrojów, klimatów, barw muzycznych. Słychać w nich rękę mistrza, słychać, że dźwięki nie pojawiają się przypadkowo, czuje się gdzieś tam to pełne wykształcenie muzyczne” (Marek Sztandera, Dalmafon).
To utwory, w których przy każdym kolejnym wysłuchaniu słuchacz może odnaleźć dla siebie coś nowego. Piosenki bliskie człowiekowi, pobudzające coraz to nowe pokłady wrażliwości, pełne czułości i wiary w piękniejszy świat.

Bilety w cenie: 25zł w przedsprzedaży, 30zł w dniu koncertu
Przedsprzedaż mailowo paskudazaprasza@gmail.com

Kategorie wydarzenia: