PaskudoFonia – koncert Jana Kondraka

Dodano: 08.01.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2018-01-14 18:00
Miejsce wydarzenia: 
klub muzyczny 4art (ul. Wieczorka 22)
Tematyka wydarzenia: 
koncert poezji śpiewanej
Organizator: 
PaskudoFonia
Organizator kontakt: 
paskudazaprasza@gmail.com

Jan Kondrak. Kojarzony głównie jako wykonawca słynnej pieśni ludowej „Ataman. Miło bracia, miło” tym razem wystąpi z programem kabaretowym. Dosłownie i ściśle.

Wtajemniczeni wiedzą, że twórczością satyryczną parał się Kondrak całe twórcze życie. Ostatnio zaś założył w Warszawie kabaret młodych kobiet, muzyczno-literacką Dolinę prapremier. Często te jego utwory wykonywane były przez innych wykonawców. Przez Kabaret Smile, Marka Dyjaka, Sambora Dudzińskiego, Lubelską Federację Bardów.

Utwory, które zabrzmią podczas PaskudoFonii, są pełne humoru, dobrotliwej satyry obyczajowej. Niekiedy dotykają problemów społecznych i politycznych. Wszystkie, ale to dosłownie wszystkie są wykonywalne z udziałem publiczności. Koncert zatem ma klimat biesiady w gronie dobrze znanych sobie osób. Jest też całkowicie oryginalnym dziełem gdy idzie o treść, dźwięki i sposób wykonania. Nikt nie prezentuje bowiem tak innego poczucia humoru, podobnej melodyjności i porównywalnego sposobu prezentacji, który ma bardzo wiele z improwizacji w pełnym kontakcie z widownią. Jest to spora rzadkość – śpiewany stand-up.

Kategorie wydarzenia: