Erith

Dodano: 23.11.2017 / drukuj / pdf

fot. A. Pasella

Czas wydarzenia: 
2017-12-08 21:00
Miejsce wydarzenia: 
klub Spirala (Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko
ul. Pszczyńska 85)
Tematyka wydarzenia: 
koncert muzyki elektronicznej
Organizator: 
DWS projekt

Erith jest postacią magiczną, intrygującą i nie dającą się w prosty sposób sklasyfikować. 22-letnia artystka szybko zagrała na tak prestiżowych imprezach, jak Spring Break, Alter Fest, Soundrive Festival, Ars Cameralis czy Samsara Festival Europe.

Erith ma za sobą też supporty przed m.in. Julią Marcell, The Dumplings, Xxanaxx'em i Rebeką. Pod koniec zeszłego roku gliwiczanka otrzymała Nagrodę Marszałka Woj. Śląskiego dla młodych twórców za osiągnięcia w dziedzinie muzyki, w tym roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie twórczości artystycznej!

Jej koncerty przybierają formę performance'u. Erith nawiązuje świetny kontakt z publicznością, którą podczas występu wciąga do swojego magicznego świata, z którego trudno jest wrócić do rzeczywistości. Erith tworzy muzykę na żywo, loopuje poszczególne sample i instrumenty, śpiewa, a jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny taniec i towarzysząca jej koncertom gra świateł.

Koncert w Gliwicach będzie wyjątkowy, a to z tego powodu, że artystka wystąpi na środku klubu, a publiczność skupi się wokół niej.

Po koncercie będzie after z lokalnymi twórcami muzyki electro, house, techno.

Kategorie wydarzenia: