27 Finał Wielkiej Orkiestry Świateczej Pomocy

Dodano: 28.12.2018 / pdf
Czas wydarzenia: 
2019-01-13 12:00
Miejsce wydarzenia: 
Rynek
Tematyka wydarzenia: 
koncerty i festyn plenerowy
Organizator: 
Stowarzyszenie GTW

Jak co roku centralnym punktem zabawy i zbiórki będzie gliwicki Rynek, na którym swoje namioty rozstawią organizacje pozarządowe, sportowcy czy wspierające akcję firmy. Będą pokazy fire shows, pierwszej pomocy, sprawnościowe, tresury psów. Nie zabraknie dobrego jedzenia, waty cukrowej, gofrów i balonów.

Po raz pierwszy na gliwicki Rynek zawitają Indianiści! Będziemy mieli okazję bezpośredniego kontaktu z kulturą Indian Ameryki Północnej, poznamy ich zwyczaje, ubiór i będziemy wspólnie bawić się przy pokazach tańca.

Na Rynku stanie duża scena, na której pojawią się artyści znani i lubiani, ale także ci młodsi, pretendujący do dużej kariery!

Usłyszymy:

EDER – młodzi, zdolni, grający energetyczną mieszankę rocka i popu.

ZOMBIE STRIPPERS FROM HELL – czyli coś dla wielbicieli mocnych gitarowych riffów i metalowej energii.

MIUOSH – śląska gwiazda hip Hopowa, która nie boi się muzycznych wyzwań

TULIA - zespół, który przebojem wdarł się na rodzimą scenę muzyczną prezentując niesamowita mieszankę folkowych i współczesnych dźwięków. Zespół po raz pierwszy odwiedzi nasz miasto.

W Gliwicach zarejestrowano 5 sztabów „orkiestrowych”. Dzięki nim w całym mieście kwestuje kilkuset wolontariuszy z puszkami WOŚP-u. Będzie można ich spotkać na ulicach Gliwic od godzin porannych. Co ciekawe co roku na Rynku Starego Miasta pojawiają się wolontariusze z okolicznych miejscowości, gdzie finał nie jest obchodzony tak hucznie.

Tradycyjnie przez cały czas trwania imprezy odbywać się będą licytacje, m.in. koszulka z autografami piłkarzy Piasta Gliwice. (GTW)

Kategorie wydarzenia: