Operetka "Wiedeńska krew" J. Straussa w Mrowisku

Added: 19.09.2017 / pdf
Czas wydarzenia: 
2017-10-22 18:00
Organizator: 
Arte Creatura Teatr Muzyczny
Organizator kontakt: 
609415112

Cudowna, barwna i roztańczona operetka Straussa "Wiedeńska krew" zagości w Gliwicach!

Bilety: 60 zł dostępne na www.artecreatura.art.pl i w kasie Mrowiska.

Wiedeńska krew Johanna Straussa jest jedną z czterech (obok Zemsty nietoperza, Barona cygańskiego i Nocy w Wenecji) najbardziej znanych operetek kompozytora, które niezmiennie utrzymują się w czołówce światowego repertuaru. Na scenie w rytm walca pulsuje gorąca wiedeńska krew, brzmią wspaniałe głosy i cudowna muzyka, zachwycają piękne kostiumy i barwna scenografia.

Fabuła Wiedeńskiej krwi jest ponadczasowa, bo osnuta wokół miłosnych perypetii głównych bohaterów. Libretto opowiada historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po ślubie „wiedeńską krew”, opuszcza młodego i naiwnego małżonka. Młodzi zostali zresztą do małżeństwa zmuszeni przez rodziców, co nie wróżyło dobrze ich wzajemnym stosunkom. Hrabia nie cierpi jednak zbyt długo i zmienia się w pierwszorzędnego uwodziciela i casanovę, o którego względy walczą dwie piękne kobiety: urocza tancerką i sama hrabina. On tymczasem umawia się z kolejną damą.

Jak to bywa w operetkach małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, by w finale odnaleźć upragnioną miłość. W spektaklu występują artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura m.in.: Jarosław Wewióra, Natalia Piechowiak, Ewelina Sobczyk, Anna Jankowiak, Chaoran Zuo, Magdalena Czarnecka, Adam Żaak, Agnieszka Styblińska, Grażyna Bieniek-Żaak, Piotr Rybak, Kuba Bergel, Marceli Pałczyński.

Śpiewakom towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry.

Libretto: Victor Léon i Leo Stein

Przekład: Janusz Minkiewicz, Jan Brzechwa, Artur Tur

Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz Choreografia: Anna Siwczyk

Projekt scenografii i kostiumów: Barbara Wójcik-Wiktorowicz

Kostiumy: Dorota Wewióra Akompaniator: Rafał Gudyka

Asystent reżysera i choreografa: Maria Pałczyńska

Produkcja: Jarosław Wewióra

Kategorie wydarzenia: