„Całe życie” – premiera i reżyserski debiut

Добавлено: 12.10.2021 / Раздел:
portet czwórki aktorów „Całe życie”, reż. J. Oparek (fot. materiały organizatora)

Na małej scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach powstaje spektakl na podstawie dramatu urodzonej w Gliwicach i odnoszącej sukcesy w Polsce Joanny Oparek.  

To krwisty, współczesny dramat, z dużą dozą komizmu i mocno zarysowanymi postaciami. Z wielką radością podjęłam się jego realizacji w moim rodzinnym mieście,  w którym doczekaliśmy się prawdziwego teatru dramatycznego. Teatr Miejski w Gliwicach sporo znaczy na mapie kulturalnej Polski, inicjując nowe, odważne przedsięwzięcia. Tutejsza scena ma swój charakter i dynamikę, jestem pod wrażeniem tej współpracy. Tym bardziej cieszę się, że zadebiutuję właśnie tutaj jako reżyserka – mówi Joanna Oparek.

W spektaklu wystąpią aktorzy Teatru Miejskiego w Gliwicach: Aleksandra Maj, Antonina Federowicz i Maciej Piasny oraz gościnnie Tomasz Borkowski.  

– Urodziłem się w Gliwicach. To właśnie w tym mieście odnalazłem pasję, miłość, przyjaźń i sens życia. Po 25 latach wróciłem, aby zmierzyć się ze wspaniałą sztuką „Całe Życie”. Tak miało być. Jestem w Gliwicach znowu szczęśliwy. A opowieść Joanny Oparek jest o nas i dla nas. Nie przegapcie jej – zaprasza na spektakl aktor Tomasz Borkowski.

Z Gliwic pochodzi wielu interesujących artystów. Zawsze bardzo się cieszymy, mogąc ich do rodzinnego miasta zapraszać i prezentować ich twórczość naszej publiczności. Spektakl Joanny Oparek to bardzo mocny i prawdziwy teatr, w którym każdy zobaczy swoje życie bez zbędnych upiększeń – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Premiera spektaklu odbędzie się 16 października o godz. 20.00 na małej scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach. Bilety dostępne są na stronie internetowej www.teatr.gliwice.pl i w kasach teatru. (TMG)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking