Aktualności | Zagała i Michalak punktują w Pucharze Polski

Zagała i Michalak punktują w Pucharze Polski

Опубликовано: 16.11.2020 / Раздел: Miasto

Jagoda Zagała i Damian Michalak stanęli na podium I edycji Pucharu Polski Seniorów w szpadzie, rozegranej w tym sezonie. Zawody odbyły się w Szczecinie. Zagała zajęła drugie miejsce, a Michalak był trzeci.

Rozpoczęcie szermierczego sezonu ze względu na Covid-19 w tym roku przesunęło się  o miesiąc. Szpadzistom Piasta nie przeszkadza to jednak utrzymywać wysokiej formy i regularnie punktować na kolejnych zawodach. Udanie sezon zaczęli juniorzy, a w miniony weekend po pierwsze medale sięgnęli seniorzy. Na I turnieju KGHM Tour w szpadzie, który rozpoczyna rywalizację o Puchar Polski Jagoda Zagała wywalczyła srebrny medal. Zawodniczka Piasta Gliwice po kolei eliminowała z turnieju swoje rywalki. W półfinale po zaciętym pojedynku pokonała Annę Mroszczak z AZS Wratislavia Wrocław 12:11. W finałowej walce lepsza o trzy trafienia od gliwiczanki okazała się  Ewa Trzebińska z AZS AW Katowice. Dla Zagały Szczecin jest szczęśliwy, bo dwa lata temu na zawodach PP wywalczyła tam brązowy medal, teraz jest stopień wyżej.

Liczną i silną reprezentację wystawił Piast w turnieju męskim. Aż dziewięciu gliwiczan pojechało do Szczecina. Dwóch z nich dotarło do finałowej ósemki. Mateusz Nycz zajął siódme miejsce, a Damian Michalak stanął na trzecim stopniu podium. W ćwierćfinale szpadzista  Piasta „znokautował” Wojciecha Lubienieckiego 15:6. W półfinale jednak trafił na bardzo dobrze dysponowanego w tym dniu Mateusza Antkiewicza. Wychowanek Muszkietera Gliwice, a teraz broniący barw AZS AWF Katowice zawodnik, po zwycięstwie nad Michalakiem 15:9 pokonał w walce o pierwsze miejsce Macieja Bielca. W Pucharze Polski w szermierce rozgrywane są cztery turnieje. W przypadku mężczyzn ten ostatni odbywa się zazwyczaj w kwietniu, w Gliwicach, jako Turniej o Stalową Klingę Hutnika. Gliwickie zawody o ponad 50-letniej tradycji nie odbyły się w poprzednim sezonie ze względu na epidemię. Miejmy nadzieję, że do wiosny sytuacja się unormuje i wiosną szermierze skrzyżują już szpady z udziałem kibiców.