Aktualności | Śląsk ograł GTK

Śląsk ograł GTK

Опубликовано: 02.11.2020 / Раздел: Miasto

Licznik serii zwycięstw z rzędu na własnym parkiecie zatrzymał się u GTK na liczbie pięć. Osłabiony WKS Śląsk Wrocław był konsekwentny do bólu i, mimo problemów w końcówce spotkania, przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gliwiczanie przegrali 85:91, wykorzystując zaledwie 10 rzutów wolnych z 18 oddanych.

Zespół z Dolnego Śląska przyjechał do Gliwic mocno osłabiony. To zmusiło szkoleniowca gości do skorzystania z innych zawodników i tym sposobem w Energa Basket Lidze zadebiutował Kacper Marchewka. Zanim jednak młody koszykarz pojawił się na parkiecie, prym na boisku wiedli miejscowi. GTK wygrało pierwszą kwartę, bo z dystansu trafił Varnado, a Śląsk odpowiedział tylko podkoszową akcją Akosza Kellera (23:22).

W drugiej części meczu walka była jeszcze bardziej wyrównana. Żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na więcej niż cztery punkty przewagi. Gliwiczanie zatracili wcześniejszą skuteczność. Ostatecznie oba zespoły udały się do szatni przy równowadze (39:39).

Po przerwie lepiej zaczęli miejscowi, wrocławianie robili jednak wszystko, by ponownie odskoczyć. Riposta drużyny Matthiasa Zollnera była najwyższej próby. Zza łuku trafił Perkins, a Varnado dołożył punkty z bliższej odległości (59:59). Po 30 minutach gry GTK odskoczyło na trzy punkty przewagi (66:63) .

Po wznowieniu gry gospodarze pilnowali, by cały czas być przed rywalem. Wrocławianie wrócili do gry za sprawą Kellera, który wykorzystał dwa podania Jovanovicia (82:81). Kiedy jednak „trójkę” trafił Gołębiowski, wydawało się że gliwiczanie mają mecz pod kontrolą. Innego zdania był Jovanović, który praktycznie w pojedynkę rozstrzygnął losy tego spotkania. Najpierw trafił zza łuku, a następnie skutecznie egzekwując rzuty wolne, nie pozwolił, by gliwiczanie mieli szansę na doprowadzenie do dogrywki. Zespół Matthiasa Zollnera w końcowych fragmentach meczu popełniał błędy w ataku i nie dał sobie szansy na przedłużenie serii domowych zwycięstw.