Aktualności | Częstochowa pokonana!

Częstochowa pokonana!

Опубликовано: 05.10.2020 / Раздел: Miasto

W drugiej serii spotkań o mistrzostwo I ligi kobiet siatkarki AZS Politechniki Śląskiej pokonały na wyjeździe Częstochowiankę 3:2. Mecz był bardzo zacięty i miał zmienne fazy.

W pierwszej odsłonie lepsze były gliwiczanki, wygrywając tego seta 25:21. O drugim Akademiczki chciałyby pewnie szybko zapomnieć, bo przegrały go do 12. W trzeciej części tego pojedynku grano na przewagi, ale więcej zimnej krwi w końcówce zachowały podopieczne Wojciecha Czapli, wygrywając 26:24, by wczwartym secie przegrać do 16. Tie-break to już popis drużyny z AZS-u. Gliwiczanki dobrze zagrywały i jeszcze lepiej blokowały, to przeważyło na ich korzyść. Po dwóch kolejach AZS z pięcioma punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli.