Aktualności | GTK uległo Stelmetowi

GTK uległo Stelmetowi

Опубликовано: 31.12.2019 / Раздел: Sport

GTK Gliwice rozpoczęło starcie ze Stelmetem od mocnego uderzenia, ale z każdą kolejną minutą to goście udowadniali, że ich miejsce w ligowej tabeli nie jest dziełem przypadku. Bez Duke'a Mondy'ego gliwiczanie nie byli w stanie przeciwstawić się zrównoważonej drużynie z Zielonej Górze i przegrali 74:83.

Na zakończenie roku 2019 GTK Gliwice czekało nie lada wyzwanie. Podopieczni Pawła Turkiewicza zagrali na własnym parkiecie z będącym w fenomenalnej formie Stelmetem Enea BC Zielona Góra. Goście do meczu na Górnym Śląsku mogli się pochwalić serią 10 kolejnych zwycięstw. Przed dwoma dniami w dramatycznych okolicznościach przegrali w ramach rozgrywek VTB z Lokomotiwem Kubań, a Ludvig Hakanson przestrzelił rzut na zwycięstwo. Tym razem Szwed również nie rozpoczął najlepiej, ale z każdą kolejną minutą prezentował się co raz lepiej. Opis meczu można znaleźć TUTAJ.

Ostatecznie gospodarze – przy szczelnie wypełnionych trybunach – przegrali 74:83, choć w tym dniu przy lepszej dyspozycji mieli prawo myśleć o komplecie punktów.

W meczu kończącym pierwszą rundę rozgrywek GTK zagra w Radomiu z HydroTruckiem. Mecz odbędzie się 3 stycznia. POczatek –  godz. 19.00.