Aktualności | Riga FC - Piast 2:1. Awans dla gospodarzy

Riga FC - Piast 2:1. Awans dla gospodarzy

Опубликовано: 02.08.2019 / Раздел: Sport

W rewanżowym spotkaniu 2. rundy eliminacji Ligi Europy Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Riga FC 1:2  i odpadł z rozgrywek. Jedynego gola dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Jorge Felix.

W początkowej fazie to podopieczni Waldemara Fornalika dłużej rozgrywali piłkę i tworzyli sobie klarowniejsze sytuacje do zdobycia gola. Aktywny był Jorge Felix, który kilkukrotnie zagrażał bramce miejscowych. W 20. minucie Hiszpan otworzył wynik rywalizacji, ale radość gliwiczan nie trwała długo, ponieważ w 26. minucie do wyrównania doprowadził Armands Petersons. Pod koniec pierwszej połowy gra się zaostrzyła, co poskutkowało kilkoma żółtymi kartkami.

Obraz gry na początku drugiej połowy nie uległ zmianie. Ponownie to Niebiesko-Czerwoni mieli przewagę. Gospodarze jednak nie odpuszczali. Grali agresywnie i również stwarzali zagrożenie. Dość szybko obaj trenerzy zdecydowali się na zmiany. Po stronie Piasta na boisku pojawili się Steczyk i Sokołowski, a w drużynie z Rygi z ławki weszli Laizans, Rakels i Biliński. I to właśnie dzięki akcji dwóch ostatnich miejscowi wyszli na prowadzenie w 82. minucie rywalizacji. Bramka Polaka dała awans łotewskiemu zespołowi.

- Jesteśmy rozczarowani tym wynikiem. Liczyliśmy na awans… Powinniśmy losy tej rywalizacji załatwić w Gliwicach. Ale pomimo strzelenia u siebie trzech goli - nie zrobiliśmy tego - mówił po meczu trener Piasta Waldemar Fornalik.

(źródło: Biuro Prasowe GKS Piast SA)