Gliwiccy piłkarze na 5. miejscu w MADJER CUP!

Обновлено: 24.06.2019 / Раздел: / print / pdf
uks milenium w portugalii Fot. UKS Milenium

Piłkarze plażowi z UKS Milenium Gliwice uplasowali się na 5. miejscu w prestiżowym turnieju „Madjer Beach Soccer Cup 2019". Gliwiczanie wygrali pięć spotkań, zaliczyli tylko jedną porażkę.

Madjer Beach Soccer Cup to jedyny amatorski konkurs dla młodzieżowców w plażowej piłce nożnej, zatwierdzony przez Beach Soccer Worldwide - organizację wyznaczoną przez FIFA do koordynowania rozgrywek Beach Soccera. W tegorocznej edycji wzięło udział 18 drużyn.

Od pierwszego spotkania Milenium narzuciło swój styl gry, wygrywając kolejno z Naval 6:3, Hugo Almeida 8:6, CR Amarelle  A 3:2. Mając 9 pkt wydawało się, że drużyna UKS jest pewna awansu do półfinałów. Niestety przegrana w ostatnim meczu z ACD O Sótão 5:2 przekreślila szansę na grę o miejsca 1-4.

W bezpośrednim meczu o miejsce 5 ponownie UKS Mielnium zmierzył się  z portugalską drużyną Naval. Gliwiczanie  po serii rzutów karnych, zachowując więcej zimnej krwi, wygrali z portugalską drużyną 4: 3, ostatecznie zajmując 5. miejsce.

Pierwesze miejsce zajął ACD O Sótão, drugie Escola Hugo Almeida,  trzecie Campus Fútbol Playa Ramiro Amarelle B.  Czwartą  lokatę zajął Sporting Clube de Portugal - Futebol de Praia.

W  skład drużyny weszli:  Łoś Łukasz (B), Szostok Benedykt (B), Mainka Dawid (K), Niesler Mateusz, Kosmal Kacper, Terelak Paweł, Sobel Tomasz, Zwadło Tomasz, Dutkiewicz Artur.

Udział piłkarzy z Gliwic (w kat. U-16) w tak prestiżowym wydarzeniu to wielka nagroda i mobilizacja dla młodych zawodników, a także szansa na zweryfikowanie ich umiejętności oraz możliwość zdobycia cennego doświadczenia przed zbliżającym się młodzieżowym Pucharem Polski w Beach Soccerze 2019.

Gliwiccy zawodnicy od kilku lat trenują w jedynej w Polsce Akademii Beach Soccera, zorganizowanej przez klub UKS Milenium Gliwice.

Udział w turnieju był możliwy dzięki wsparciu udzielonemu klubowi przez Samorząd Miasta Gliwice. Patronat nad wyjazdem objął Marek Pszonak, Przewodniczący Rady Miasta Gliwice. (mw)
 

uks milenium
Fot. UKS Milenium
piłkarze plażowi
Fot. UKS Milenium

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking