Podążaj za różowym kotem!

Обновлено: 14.06.2019 / Раздел: / print / pdf
galeria sztuki fot. UM Gliwice

W nocy swoje drzwi otworzą przed mieszkańcami galerie oraz pracownie artystyczne. 15 czerwca odbędzie się 12 ArtNoc. Wypatrujcie różowego kota – w zaułkach, podwórkach i na placach królować będzie sztuka.

Idąc tropem gliwickiej sztuki zajrzymy nie tylko do muzeów i galerii sztuki, ale też do kawiarni, a także na woonerf Siemińskiego. Gliwicka noc otwartych galerii skierowana jest do wszystkich zainteresowanych – swoje podwoje otworzy 37 miejsc, które przygotowały ponad 100 wydarzeń kulturalnych. Między godz. 14.00 a 23.00 warto mieć oczy szeroko otwarte!

Tradycyjnie w akcję włączą się znane gliwickie galerie: Melina (ul. Częstochowska 16) z wystawą plakatów Kai Renkas, Brama (ul. Krótka 1‒3) z ekspozycją malarstwa Magdaleny Kwapisz-Grabowskiej. Galeria Sztuki Współczesnej Esta (ul. Raciborska 8) zaprasza na wernisaż wystawy Jana Chwałczyka „Światło mojego życia”. W galerii na6 (ul. Matejki 6) zostanie otwarta wystawa „Jerzy Lewczyński – fotograf z Gliwic”.

W Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach (ul. Barlickiego 3) swoje prace fotograficzne zaprezentują członkowie grupy Aczkolwiek, będą też koncerty i warsztaty grafiki, a grupa Casting pokaże widowisko „Wieczorem mów do mnie czule”. W kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) o godz. 16.15 rozpoczną się projekcje filmów o sztuce i artystach, między innymi głośny dokument o Marinie Abramović. W Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka” (ul. Studzienna 6) będzie można zobaczyć trzy wystawy i spotkać się z ich autorkami – Aleksandrą Skrzyszewską, Jolantą Zygmunt-Więzik i Joanną Nowicką. W galerii Gliwickich Zakładów Urządzeń Technicznych (ul. Robotnicza 3) swoje prace wystawią studenci Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wiele będzie działo się także w Pracowni Rzeźby i Ceramiki oraz galerii Garażowej (ul. Ziemowita 1) – tam motywem przewodnim będą książki, a pełen wrażeń wieczór zakończy slam poetycki, czyli publiczna rywalizacja poetów performerów, połączona z jam session.

Na trasie różowego, artnocowego kota znajduje się jeszcze wiele miejsc, m.in. Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4–5), Muzeum Tatuażu (ul. Krupnicza 16), Centrum Kultury Jazovia (Rynek 10), pracownie artystyczne, a nawet kafejki. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej: www.gliwickaartnoc.pl. 15 czerwca między godz. 14.00 a 20.00 na Rynku będzie także działał punkt informacyjny, w którym będzie można zorientować się we wszystkich atrakcjach przygotowanych przez organizatorów poszczególnych wydarzeń.

12 ArtNoc jest organizowana przez Stowarzyszenie Melina. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.(mm)


Uwaga! W związku z organizacją koncertu i tańców w kręgu przez Centrum Inicjatyw Społecznych i Kawiarenkę Zamkową, fragment ul. Grodowej od ul. Pod Murami do ul. Bankowej będzie zamknięty dla ruchu drogowego między godz. 17.00 a 21.30.
galeria sztuki
fot. UM Gliwice
warsztaty
fot. UM Gliwice
różowy kot
fot. UM Gliwice
rynek
fot. UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking