Aktualności | Wicelider okazał się lepszy

Wicelider okazał się lepszy

Опубликовано: 10.12.2018 / Раздел: Sport

Osłabiona drużyna AZS Politechnika Śląska musiała uznać wyższość wicelideraI ligi – Energetykowi Poznań. Akademiczki przegrały pierwszy mecz rundy rewanżowej 0:3.

Bez kontuzjowanej Nadziałek oraz z borykającą się z urazem kolana Salanciovą drużyna KŚ AZS PŚ Gliwice nie była w stanie nawiązać walki z rywalem z Poznania. Już po 10 minutach poznanianki prowadziły i do końca mecz toczył się pod dyktando drużyny ze stolicy Wielkopolski. Gospodynie próbowały odrabiać straty, ale ostatecznie przegrały pierwszego seta 16:25.

Druga odsłona była już bardziej wyrównana, jednak poznanianki wypracowały sobie trzypunktową przewagę i kontrolowały przebieg meczu. W pewnym momencie gliwiczanki zbliżyły się na dwa oczka, ale na więcej rywalki już nie pozwoliły. Wykorzystując błędy AZS-u i stawiając na skuteczny atak Energetyk wygrał i tę część spotkania.

Druga porażka w setach rozbiła podopieczne Krzysztofa Czapli, które już na początku trzeciego seta oddały swoim rywalkom prowadzenie. Ambicja Akademiczek pozwoliła im w drugiej części odrobić trochę strat, lecz nie zdołały zbliżyć się do rywalek, które wygrywając seta 25:20 pokonały gliwicki zespół 3:0.

W kolejnym spotkaniu, 15 grudnia AZS Politechnika Śląska zmierzy się na wyjeździe z Grupą Azoty PWSZ Jedynka Tarnów. (kr)