Aktualności | Piast z pierwszą wygraną!

Piast z pierwszą wygraną!

Опубликовано: 14.11.2018 / Раздел: Sport

Siedmiu kolejek potrzebowała futsalowa drużyna Piasta Gliwice by zdobyć pierwsze punkty. Udało się podczas wyjazdowego meczu do Szczecina. Piast pokonał tamtejszą Pogoń 3:0. Zwycięstwo pozwoliło odbić się od dna ligowej tabeli.

Wspólna dla obu drużyn była chęć zdobycia pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Tak się bowiem ułożyła liga, że do tej pory nie zdobyły ani jednego punktu. W obu ekipach liczono, że stanie się to właśnie w tym meczu. Podopieczni Klaudiusza Hirscha bardzo szybko pokazali na boisku, że trzy punkty zabiorą ze sobą.

Już w 3. minucie w idealnej sytuacji znalazł się Sergio Parra, który mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Kilka minut później było już 2:0 dla Piasta. Michał Grecz praktycznie spod samej bramki wpakował piłkę do siatki.

W drugiej połowie Pogoń próbowała odrobić straty, ale niepokonany na bramce był Michał Widuch, który skutecznie bronił wszystkie oddawane w jego stronę strzały. Pod koniec spotkania gospodarze zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem, a przewaga jednego zawodnika w polu doprowadziła do zmasowanych ataków Pogoni. Gliwiczanie jednak nie tylko zachowali czyste konto, ale na 7 sekund przed końcem spotkania wykorzystali sytuację i na listę strzelców wpisał się Jose Pepo strzelając 3 bramkę w tym spotkaniu.

Następny mecz gliwiczanie rozegrają 24 listopada. Podejmą u siebie Clearex Chorzów. Początek spotkania w hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice o godzinie 16.00. (kr)