Aktualności | Młodziczki Piasta mistrzyniami Polski, Muszkieter z brązem!

Młodziczki Piasta mistrzyniami Polski, Muszkieter z brązem!

Опубликовано: 07.06.2022 / Раздел: Miasto

Kapitalnie spisały się młode szpadzistki Piasta na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Konopiskach. Drużyna walcząca w składzie: Kamila Gusta, Oliwia Janeczek, Hanna Szczurowska i Maria Szczurowska w turnieju drużynowym sięgnęła po złoty medal. Na tych samych zawodach zespół Muszkietera walczący w składzie: Paweł Korkus, Mateusz Mróz i Paweł Ryś zajął trzecie miejsce.

Mistrzostwa Polski  w tej kategorii wiekowej cieszą się dużą popularnością. Do turnieju indywidualnego dziewcząt przystąpiło 97 zawodniczek, a w rywalizacji chłopców wzięła udział równa setka młodych szpadzistów. Wśród nich byli reprezentanci Muszkietera i Piasta Gliwice. Chłopcy tym razem nie brylowali.  Wśród gliwiczan najwyżej uplasował się Mateusz Mróz, który zakończył zawody na 10. miejscu. Lepiej walczyły dziewczęta. Marysia Szczurowska zajęła szóste miejsce, a Kamila Gusta była siódma. Jedną z faworytek do medalu była natomiast rozstawiona z nr. 2 Oliwia Janeczek, która o wejście do 1/32 finału zmierzyła się z klubową koleżanką Amelią Kowalik. Amelia dość niespodziewanie pokonała Oliwię 9:8. Janeczek ostatecznie zakończyła  rywalizację na 33 miejscu, a Szczepaniak na 32.

Turniej indywidualny nie zapowiadał tego, co stało się w zawodach drużynowych, gdzie zdecydowanie najlepiej biły się młode szpadzistki Piasta.  W półfinale gliwiczanki pokonały AZS Wratislavię 26:19. W tym meczu zawodniczki z niebiesko-czerwonymi opaskami wykazały się dużą dojrzałością sportową i zimną krwią. W finale dziewczyny Piasta zdemolowały wręcz zawodniczki z Toruńskiej Szkoły Szermierki, wygrywając 36:20 i  tym samym sięgając po złoty medal.

Do turnieju drużynowego chłopców przystąpiło aż 20 zespołów. W tej kategorii wiekowej trudno było wskazać faworytów, ale apetyt na medal mieli zarówno młodzi szermierze Piasta, jak i Muszkietera. Tym razem jednak lepiej walczyli Muszkieterzy. Do tego, aby awansować do ścisłego finału, zabrakło im ledwie jednego trafienia. W meczu z KS Olimp Lublin gliwiczanie przegrali 35:36. W pojedynku o trzecie miejsce jednak drużyna Muszkietera pokonała KSZ Warszawiankę 36:32, sięgając po  brąz.