Bo nauka to najlepsza zabawa

Обновлено: 22.05.2019 / Раздел: / print / pdf
pracownia fiz.-chem. w SP nr 9 fot. UM Gliwice

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Króla Jana III Sobieskiego ma nową pracownię do zajęć laboratoryjnych. Dzięki niej świat nauk ścisłych nie będzie dla dzieci abstrakcją, a stanie się ciekawą zabawą. Pracownia kosztowała 45 tys. zł i została sfinansowana w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2019.

Pracownia jest przeznaczona do prowadzenia zajęć praktycznych z fizyki, chemii i przyrody. Jest wyposażona między innymi w nowoczesny stół multimedialny, zestaw do doświadczeń z mechaniki i elektrostatyki, model demonstracyjny silnika elektrycznego czy przyrząd do badania ruchu. Warto podkreślić, że w pracowni zainstalowano profesjonalne dygestorium, czyli specjalną komorę do realizacji doświadczeń, zaopatrzoną w wentylator, który wydmuchuje zanieczyszczone chemikaliami powietrze poza laboratorium. Dzięki temu przeprowadzane tu eksperymenty będą całkowicie bezpieczne dla dzieci. Tak dobrze wyposażone laboratorium to także gratka dla nauczycieli, którzy w przystępny i interesujący sposób będą mogli wprowadzać dzieci w nauki ścisłe.

Dla dzieci otaczający świat jest ciekawy i pełen zagadek. To co dla nas powszechne, dla nich jest przedmiotem dociekań. Najlepszym sposobem na poznanie świata i wprowadzenie do nauk ścisłych i przyrodniczych są badania i eksperymenty, a to właśnie umożliwi dzieciom nasza nowa pracownia – podkreśla Anna Pomykała, dyr. SP nr 9 im. Króla Jana III Sobieskiego

Pracownia to jedno z zadań wskazanych przez mieszkańców do realizacji w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego na wniosek Rady Dzielnicy Śródmieście. Dlatego też będą z niej mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale wszyscy mieszkańcy Śródmieścia, w ramach zajęć prowadzonych przez nauczycieli szkoły we współpracy z Radą Dzielnicy.  

 

 

нет

pracownia fiz.-chem. w SP nr 9
fot. UM Gliwice
pracownia fiz.-chem. w SP nr 9
fot. UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking