Terenowa Delegatura Paszportowa

Dodano: 01.06.2010 / Kategorie: Urzędy i instytucje, Inne instytucje
Dane adresowe
ul. Zwycięstwa 21
44-100
Gliwice
Dane kontaktowe

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, od września br. w budynku Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa rozpoczął działalność, przeniesiony z ul. Bojkowskiej Terenowy Punkt Paszportowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dzięki przeprowadzonej reorganizacji, na parterze siedziby głównej Urzędu prezydent miasta zapewnił obsługę większości spraw dotyczących gliwiczan, w tym również wygospodarował miejsce na punkt paszportowy. Mieszkańcy nie będą już zmuszeni do załatwiania spraw paszportowych z dala od centrum miasta.

Stworzenie tego udogodnienia, było możliwe dzięki zaangażowaniu środków pochodzących z budżetu miasta Gliwice. Władze samorządowe sfinansowały koszt przystosowania lokalu dla potrzeb administracji rządowej oraz użyczyły lokal na bardzo korzystnych warunkach.

Warto podkreślić, że bez aktywności samorządu w tej sprawie punkt paszportowy w Gliwicach zostałby zlikwidowany. Mieszkańcy, zgodnie z pismem wicewojewody śląskiego,  musieliby korzystać z obsługi paszportowej innych miast. – mówi Katarzyna Śpiewok, dyrektor Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

- Do pełnego usatysfakcjonowania mieszkańców zabrakło jednak sfinalizowania przez Urząd Wojewódzki kwestii pobierania opłat za paszport w budynku Urzędu. Mam jednak nadzieję, że docelowo mieszkańcy będą mogli uiszczać opłaty w kasie Urzędu Miejskiego lub na stanowiskach pracy pracowników Punktu Paszportowego z wykorzystaniem terminali płatniczych. Będziemy nadal czynić starania w tym zakresie - zapewnia Katarzyna Śpiewok.

Osoby ubiegające się o wydanie paszportu, w celu uiszczenia opłaty będą kierowane do najbliższej placówki pocztowej, bądź banków. Korzystający z internetu mogą dokonać opłaty wcześniej przelewem na rachunek bankowy, którego numer jest dostępny na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dodatkowo przy składaniu wniosku paszportowego istnieje możliwość wskazania miejsca odbioru gotowego dokumentu paszportowego w jednej z 6 - ciu placówek paszportowych na terenie województwa śląskiego: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach oraz Terenowe Delegatury Paszportowe w Bielsku-Białej, Częstochowie, Bytomiu, Gliwicach, Rybniku (adresy placówek i dane kontaktowe)

Sprawdż stan realizacji swojego paszportu