PTTK Oddział Ziemi Gliwickiej

PTTK Oddział Ziemi Gliwickiej

Dodano: 02.07.2010

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział Ziemi Gliwickiej

Adres:
ul. Rynek 11
44-100 Gliwice

Kontakt:

Zapraszamy w godzinach:

  • pon. - czw. 9:00 - 17:00
  • pt. 9:00 - 16:00
  • przerwa (codziennie): 12:00 - 14:00

Zapraszamy wszystkich chętnych na imprezy turystyki kwalifikowanej organizowane przez komisje problemowe i kluby specjalistyczne.O/PTTK Ziemi Gliwickiej organizuje imprezy o różnorodnym charakterze, których ofertę kierujemy do szkół oraz wszystkich mieszkańców Gliwic i powiatu Gliwickiego.

Od wczesnej wiosny do jesieni - jeden z najlepszych Klubów Kolarskich w kraju im. Wł. Huzy zaprasza na ciekawe wycieczki i rajdy rowerowe. Przez cały rok organizujemy imprezy na orientację. Celem tych imprez jest umiejętność poruszania się w terenie nieoznakowanym.Inwentaryzowaniem przyrody i ochroną zabytków zajmuje się w O/PTTK Klub Krajoznawstwa i Ochrony Przyrody.

Co tydzień organizowane są wycieczki piesze w okolicy powiatu gliwickiego, woj. Śląskiego i opolskiego. Podwodny Klub ASTERINA szkoli płetwonurków i penetruje jeziora, morza i oceany. Koło Przewodników Turystycznych zajmuje się prowadzeniem wycieczek krajoznawczo-turystycznych. Chcących poznać Tatry Polskie i Słowackie zapraszamy na wycieczki, które organizuje Koło Przewodników Tatrzańskich