Aktualności | Piast pewnie ograł Lębork

Piast pewnie ograł Lębork

Publié: 19.04.2022 / Section: Miasto

W bardzo dobrych nastrojach wracali do Gliwic futsaliści Piasta z jednego z najdłuższych wyjazdów. Podopieczni Orlando Duarte pewnie pokonali 16 kwietnia LSSS Lębork 7:2. Hat-tricka w tym meczu zaliczył Vinicius Lazaretti, po dwie bramki natomiast zdobyli Breno Rosa oraz Rafael Cadini.

W pierwszej połowie meczu po strzałach Rosy i Viniego gospodarze nie potrafili sobie wypracować sytuacji, która mogłaby dać im bramkę i nadzieję na zdobycie choćby punktu. Na 8 sekund przed końcem Cadini zabrał piłkę rywalowi, zagrał do Viniego, a ten  podwyższył wynik na 3:0 dla Piasta.

Gospodarze wierzyli, że mogą odwrócić losy tego spotkania i od początku drugiej połowy dalej próbowali grać w przewadze. W 22. minucie, po wybiciu futsalówki przez Widucha, bramkarz Lęborka nie opanował piłki, co bezlitośnie wykorzystał Cadini, pakując ją do pustej bramki. Potem nastąpiła chwila rozluźnienia, co wykorzystał Koleśnik, zdobywając pierwszego gola dla miejscowych. To tylko jednak podrażniło zawodników z Areny – na listę strzelców wpisali się Breno i Cadini. W 39. minucie Madziąg zdobył drugiego gola dla Lęborka. Zanim jednak zabrzmiała końcowa syrena, Vini (kończąc akcję Cadiniego) skompletował hat-tricka i tym samym ustalił końcowy wynik tego pojedynku na 7:2 dla Piasta. Wygrana mogła być jeszcze okazalsza. Po tym, jak bramkarz gospodarzy sfaulował w polu karnym Pegachę, sędzia wskazał na 6 metr. Do piłki podszedł Cadini, ale jego strzał obronił golkiper z Lęborka.

Choć gospodarze próbowali nawiązać walkę z wyżej notowanym Piastem, to gliwiczanie wygrali zasłużenie i z 63 punktami prowadzą w tabeli Futsal Ekstraklasy.