Aktualności | Beniaminek urwał punkty Akademiczkom

Beniaminek urwał punkty Akademiczkom

Publié: 12.10.2020 / Section: Miasto

W meczu trzeciej kolejki o mistrzostwo I ligi siatkówki kobiet drużyna AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice przegrała u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:3.

Akademiczki dobrze rozpoczęły spotkanie, wygrywając set 25:17. W drugiej odsłonie też długo prowadziły, ale w końcówce zabrakło zimnej krwi i przegrały tę część meczu, by w trzeciej znów być górą. Wydawało się, że podopieczne Wojciecha Czapli pójdą za ciosem, ale rywalki zagrały bardzo ambitnie i wygrywając w czwartym secie 25:17, doprowadziły do remisu. O zwycięstwie miał więc zadecydować tie break.

Wynik przez długi czas oscylował wokół remisu, ale w końcówce mniej błędów popełniła drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego, wygrywając 15:12, co dało jej pierwsze zwycięstwo w sezonie. Akademiczki dopisały sobie jednak jeden punkt i wciąż są wysoko w tabeli, bo sześć zdobytych oczek daje im na ten moment trzecie miejsce.