Aktualności | To był mecz!

To był mecz!

Publié: 17.02.2020 / Section: Sport

W bardzo emocjonującym, trzymającym w napięciu do ostatniej sekundy spotkaniu SPR Gliwice pokonał różnicą jednej bramki 25:24 derbowego przeciwnika, KS Zgodę Ruda Śląska.

Jest już długoletnią tradycją, że mecze pomiędzy tymi drużynami dostarczają kibicom potężnej dawki adrenaliny, rzadko spotykanej dramaturgii i walki do końca o zwycięstwo. Tak było i tym razem. Już w 3. minucie pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył SPR Gliwice. Gospodynie objęły prowadzenie i nagle Zgoda ruszyła do zdecydowanych ataków, zyskując przewagę 4, a nawet w niektórych momentach 5 bramek. Gliwiczanki mimo ogromnej woli walki oraz wielkiej ambicji nie mogły odrobić strat. Dopiero w 50. minucie doprowadziły do remisu 19:19, po pięknej bramce Agnieszki Drażyk. Wtedy nastąpił dramatyczny moment spotkania. Jedna i druga drużyna zdobywała bramkę. Do ostatniej minuty nie wiadomo było, komu przypadną trzy punkty – a może będzie remis i rzuty karne?

Ostatecznie to większa dojrzałość i niesamowita determinacja SPR-u pozwoliły drużynie odnieść zwycięstwo, akcentując to w 59. minucie golem Eweliny Wojciechowskiej. Dzięki trzem punktom SPR Gliwice jest już na szóstym miejscu w tabeli I ligi kobiet.

Kolejny mecz w Gliwicach odbędzie się 14 marca. O godz. 18.00 gliwiczanki podejmą KS AZS AWF Handball-28 Wrocław.