Ferie w Muzeum- dla dorosłych

Added: 02.01.2020 / pdf
stół złotniczy
Czas wydarzenia: 
2020-01-18 11:30
Miejsce wydarzenia: 
Willa Caro – Muzeum w Gliwicach
Organizator: 
Muzeum w Gliwicach

Już 18 stycznia 2020 roku Muzuem w Gliwicach zapraszam starszych sympatyków Muzeum w Gliwicach do udziału w niecodziennych warsztatach jubilerskich.Inspiracją będzie dla nas wystawa Biżuteria Spółdzielni Pracy Rękodzieła Artystycznego ORNO, którą zwiedzimy, zwracając szczególną uwagę na techniki wykonywania biżuterii i zdobień.

Przewodnikiem po tajnikach sztuki złotniczej zostanie Paweł Woźniczka, który przybliży nam warsztat pracy jubilera. Zobaczymy współczesne i zabytkowe narzędzia jubilerskie, poznamy również procesy, jakie muszą zajść, by z rudy srebra artysta-rzemieślnik mógł wykonać małe dzieło sztuki. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik sprawdzi się w roli jubilera, wykonując ozdobną obrączkę.

Warsztaty bezpłatne dla dorosłych oraz młodzieży (od 15 roku życia) z opiekunami, połączone ze zwiedzaniem wystawy Biżuteria Spółdzielni Pracy Rękodzieła Artystycznego ORNO. Obowiązuje bilet na wystawę czasową. Zapisy: 783 560 006.

Paweł Woźniczka – absolwent wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej. Przez wiele lat związany z branżą meblarską. Od zawsze entuzjasta antyków i przedmiotów z duszą. Kilka lat temu porzucił pracę w korporacjach aby oddać się swojej pasji. Całą uwagę poświęca zagadnieniom związanym ze sztuką złotniczą i warsztatem dawnych mistrzów. Zainteresowania rozwijał samodzielnie, doszlifowując już nabytą wiedzę pod okiem znanych śląskich złotników. Chętnie dzieli się swoją wiedzą organizując m. in. warsztaty jubilerskie. Kolekcjoner i znawca zabytkowych narzędzi jubilerskich.

Kategorie wydarzenia: