Aktualności | Piast - Riga FC 3:2. Pucharowy rollercoaster

Piast - Riga FC 3:2. Pucharowy rollercoaster

Publié: 26.07.2019 / Section: Sport

Wynikiem 3:2 dla Mistrza Polski zakończyło się wczorajsze pierwsze spotkanie 2. rundy eliminacji Ligi Europy. Gliwiczanie wygrali w meczu pełnym zwrotów akcji.

Na początku spotkania oba zespoły starały się wykreować sytuację zagrożenia dla rywala. Pierwszy atak i niebezpieczeństwo zgotowali swoim rywalom piłkarze Piasta. W 14. minucie meczu bliski pokonania własnego bramkarza po wstrzeleniu piłki przez Joela Valencię był Giorgos Valerianos. Niestety pierwszą bramkę w tym meczu zdobyli goście. W 22. minucie nieporozumienie w szeregach defensywnych Piasta wykorzystał napastnik Rigi FC, który miał już otwartą drogę do bramki.

Na szczęście w drugiej połowie Niebiesko-Czerwoni zdołali odwrócić losy meczu. Jakub Czerwiński w 66. minucie pewnym strzałem głową zdobył bramkę wyrównującą. Gol ożywił trybuny gliwickiego stadionu. To wyraźnie pomogło Piastowi, który w końcówce zdobył dwie bramki za sprawą Jorge Felixa. Hiszpan we wspaniałym stylu wykorzystywał podania kolejno Hateley'a i Kirkeskova. Humory fanom Niebiesko-Czerwonych popsuło jednak samobójcze trafienie Koruna w końcówce meczu.

- Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. Z większym spokojem udalibyśmy się na rewanż – ocenił trener Piasta Waldemar Fornalik.

Rewanżowe spotkanie z Riga FC odbędzie się 1 sierpnia w stolicy Łotwy. Niebiesko-Czerwoni zagrają o awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy.

mecz Piast-Gliwice vs Riga FC mecz Piast-Gliwice vs Riga FC mecz Piast-Gliwice vs Riga FC