Nowy obrońca i nowy napastnik w Piaście

Mis à jour: 12.07.2019 / Section: / print / pdf
Bartosz Rymaniak i Dominik  Steczyk fot. piast-gliwice.eu

Bartosz Rymaniak i Dominik Steczyk to nowi zawodnicy Piasta Gliwice. Grający w obronie Rymaniak podpisał kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2021 roku.  20-letni Steczyk jest napastnikiem.  Został wypożyczony do końca sezonu z 1. FC Nuernberg.

- Przyjście do Piasta może pomóc mi w dalszym rozwoju, mimo, że nie jestem najmłodszym zawodnikiem. Jestem ambitny i w Gliwicach widzę dla siebie szansę. Cieszę się, że będę grał w zespole, który była rewelacją poprzedniego sezonu i nieprzypadkowo zdobył tytuł Mistrza Polski. Zrobię wszystko, aby wnieść coś dobrego do drużyny - powiedział Bartosz Rymaniak po podpisaniu kontraktu.

- Kiedy pojawiła się możliwość gry w Piaście, nie zastanawiałem się ani chwili. Przed zespołem dużo ważnych meczów, więc bardzo się cieszę na nowe wyzwania. Zaimponowało mi to, co wydarzyło się tutaj w poprzednim sezonie. Tytuł mistrzowski był całkowicie zasłużony. Podczas pobytu w Gliwicach chciałbym się jak najwięcej nauczyć. To, czy będę grał w dużej mierze zależy ode mnie, dlatego chcę wywalczyć sobie miejsce i dać sobie szansę na rozwinięcie swoich umiejętności - mówił Dominik  Steczyk.

Bartosz Rymaniak jest wychowankiem Kanii Gostyń. W trakcie swojej kariery grał również w takich klubach jak Jarota Jarocin, Zagłębie Lubin oraz Korona Kielce, gdzie występował od 2016 roku. W barwach Złocisto-Krwistych rozegrał łącznie 117 spotkań, w których zdobył pięć bramek oraz zanotował siedem asyst. Był również kapitanem tego zespołu. W jego umowie z Piastem zapisano opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

- Bartosz to doświadczony zawodnik o dobrych parametrach fizycznych. Jest znany na polskich boiskach, gdzie dał się poznać jako nieustępliwy piłkarz. Może grać na prawej jak i w środku obrony. Myślę, że swoim doświadczeniem i ograniem pomoże zespołowi - powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Dominik  Steczyk urodził się w Katowicach, gdzie stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. W 2015 roku przeniósł się do Niemiec. Najpierw reprezentował barwy VfL Bochum, a następnie trafił do 1. FC Nuernberg. W poprzednim sezonie w rezerwach "Der Club" rozegrał łącznie 22 spotkania, w których zdobył dziesięć bramek. Środkowy napastnik ma za sobą także występy w reprezentacji Polski na mistrzostwach Świata do lat 20. Na turnieju rozgrywanym w naszym kraju strzelił dwa gole.

- To jeszcze młody chłopak, ale już zdążył pokazać się z dobrej strony podczas mistrzostw świata U-20. Dominik jest napastnikiem o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Liczymy na jego przebojowość - podsumował Bogdan Wilk.

(GKS Piast SA)

Bartosz Rymaniak na stadionie
Bartosz Rymaniak (fot. piast-gliwice.eu)
Dominik  Steczyk na stadionie
Dominik Steczyk (fot. piast-gliwice.eu)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking