Finisaż wystawy "Jura opowieści". Spotkanie z autorem.

Added: 25.02.2021
Grafika zapowiadająca finisaż wystawy, w tle jedna z fotografii Radosława Czapli
Czas wydarzenia: 
2021-03-05 18:00 to 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4‒5)
Organizator: 
Stowarzyszenie GTW
Organizator kontakt: 
504 676 972

Zapraszamy na finisaż wystawy "Jura opowieści", który odbędzie się 5 marca o godz. 18:00. Zakończeniu wystawy towarzyszyć będzie spotkanie autorskie z artystą - Radosławem Czaplą, z którym porozmawiamy o inspiracjach, twórczości i najnowszych projektach.
Dodatkowo o godzinie 19:00 zaplanowaliśmy projekcję filmów górskich z serii Reel Rock Film Tour 2011.
Udział w wydarzeniu jest darmowy.

"Jura opowieści" to wystawa stacjonarna prezentująca wybrane fotografie fotografa ukazujące różne oblicza Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Fotograf dzieli pasję z pracą terapeuty, pedagoga oraz instruktora wspinaczki. Zajmuje się fotografią artystyczną, portretową, krajobrazową, reportażem oraz fotografią użytkową. Jest pasjonatem fotografii analogowej i ciemni fotograficznej, a także podróży.

Kilka słów od autora:
""Jura opowieści" to zbiór kilku czarno-białych zestawów zdjęć opowiadających o Jurze, skałach i ich relacjach z otaczającym je światem. Jest to efekt mojego zauroczenia tym miejscem. Wapienne skały Jury to pozostałości życia i osadów z dna morza sprzed ponad 150 milionów lat. Dostojne, potężne, mistyczne skały, które koegzystują z otaczającym je światem i życiem toczącym się wokół nich.

Większa część wystawy opiera się na zdjęciach, które będą zawarte w ZINie fotograficznym "Jura Opowieści". Obecnie skonstruowana jest już makieta ZINa, wymaga jeszcze ostatnich prac wykończeniowych, znalezienia drukarni i dofinansowania".

Podczas wydarzenia obowiązują zasady reżimu sanitarnego.

Kategorie wydarzenia: