Toolbox - bezpłatne warsztaty z Geocachingu

Added: 23.11.2017
Czas wydarzenia: 
2017-11-27 17:00 to 20:00
Organizator: 
Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych
Organizator kontakt: 
32/775 20 53

 Przed nami kolejna odsłoba warsztatów TOOLBOX* – dla młodzieży, dla osób z organizacji i społeczników, słowem – dla wszystkich, którym ta wiedza może się przydać.

*Toolbox to inaczej narzędziownik – postaramy się jak najbardziej praktycznie podejść do planowanych tematów.

W SKRÓCIE:
27 listopada (godz. 17:00-20:00) „Geocaching** – z czym to się je i jak go wykorzystać”
miejsce: COK „Perełka” (ul. Studzienna 6)
prowadząca: Marta Kryś
Zapisy: telefonicznie pod nr 32 775 20 53 lub mailem: cok@gcop.gliwice.pl

** Geocaching – gra terenowa z wykorzystaniem telefonów z systemem GPS, polegająca na poszukiwaniu skrytek ukrytych przez innych uczestników zabawy. Jej główną ideą jest zachęcenie jej uczestników do poszukiwania i odwiedzenia, miejsc w których ukryte są skrytki.

Jeśli nie wiesz, co to takiego kesz, magnetyk i waypoint oraz jak rozwinąć akronimy FTF czy TFTC, mógłbyś zostać nazwany przez keszera mugolem. I dobrze, bo te warsztaty są właśnie dla mugoli, czyli dla osób, które o geocachingu wiedzą niewiele lub nic. Podczas spotkania opowiem, czym jest, a czym nie jest geocaching oraz jak znaleźć swoją pierwszą skrytkę, Zastanowimy się, czy geocaching można wykorzystać do działań edukacyjnych lub marketingowych. Czy jest to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu? Czy szukanie keszy może nas czegoś nauczyć? Na pewno, ale… czego? Znajdziemy odpowiedź i na te pytania. Przyjrzymy się także gliwickim skrytkom. Warto, aby uczestnicy zabrali ze sobą smartfony lub tablety z dostępem do internetu. Jeśli pogoda będzie wystarczająco dobra i uczestnicy wyrażą taką chęć, możemy wyruszyć w teren – tłumaczy prowadząca warsztaty Marta Kryś.

Prosimy o przekazanie znajomym, wolontariuszom, innym społecznikom – niech skorzystają z naszej propozycji!

Kategorie wydarzenia: