Eleganza z cyklu „Otwarty Salon Muzyczny” edycja IV

Added: 28.07.2020 / pdf
zespół Eleganza fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice
Czas wydarzenia: 
2020-08-16 12:00 to 2020-11-15 12:00
Miejsce wydarzenia: 
Park Chopina przy pomniku
Organizator: 
Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej
Organizator kontakt: 
gliwickaorkiestra@wp.pl

Otwarty Salon Muzyczny
Zespół Muzyki Salonowej
Eleganza

Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej chociaż w zmienionym niż co roku planie, zaprasza na inaugurację już czwartej edycji cyklicznych koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej Eleganza pod tytułem Otwarty Salon Muzyczny.
W tym roku ze względu na okoliczności związane z pandemią, aby umożliwić bezpieczne warunki dla wykonawców i odbiorców zostaje częściowo zmieniona formuła cyklu. Zgodnie z dotychczasową tradycją koncerty odbywać się będą jak zawsze w 3 niedzielę miesiąca, zawsze w samo południe.
Dwa koncerty plenerowe planowane na 16.08.2020 r. i 20.09.2020 r. Eleganza zagra w Parku Chopina pod pomnikiem Chopina, tam gdzie zwykle odbywał się koncert finałowy. Dwa kolejne koncerty już w okresie jesiennym planowane na 18.10.2020 r. i 15.11.2020 r. , zabrzmią w Palmiarni miejskiej i będą stwarzały wyjątkowy salonowy klimat do spaceru w tropikach, łącząc zalety przyrody i sztuki.
Muzyka salonowa, grana na żywo w plenerze, rozbrzmiewać będzie już po raz czwarty i jest kontynuacją nowej tradycji spędzenia wolnego czasu przy muzyce salonowej na żywo w ciekawych przestrzeniach w Gliwicach.
Koncerty gromadzą zawsze wielu odbiorców w niedzielne południa i pozwalają poczuć klimat, który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i był obecny na wielu wykwintnych balach.
W programach plenerowych koncertów zespół zaprezentuje jak zawsze same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów oraz premierowe aranżacje polskiej muzyki filmowej.

Eleganza zawsze o godz. 12.00 zagra w następujących miejscach:
16.08.2020 - Park Chopina
20.09.2020 – Park Chopina
18.10.2020 – Palmiarnia miejska
15.11.2020 – Palmiarnia miejska

Zespół Muzyki Salonowej Eleganza powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.
Koncert premierowy zespołu odbył się 4.09.2016 roku w Parku Chopina w Gliwicach.
Tworzą go liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach.
ELEGANZA występuje w zróżnicowanej obsadzie instrumentów, co daje możliwość dopasowania się do każdej przestrzeni i warunków zarówno w salach, jak i w plenerze oraz rozszerza ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej dla swoich słuchaczy.
Koncerty zostały dofinansowane z budżetu Miasta Gliwice.
Wstęp na koncerty jest wolny – na koncerty w Palmiarni miejskiej obowiązują standardowe bilety wstępu do palmiarni.

Zapraszamy serdecznie!

www.gliwickaorkiestr.pl

Kategorie wydarzenia: