Aktualności | Gatta górą w Gliwicach

Gatta górą w Gliwicach

Published: 02.03.2020 / Section: Sport

W 17. kolejce spotkań o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał przed własną publicznością z Gattą Zduńska Wola 1:2. Premierową bramkę w barwach Piasta zdobył w tym spotkaniu Mateusz Mrowiec. Dla gości trafiali Michał Szymczak i Daniel Krawczyk.

Pierwszy gol padł na początku 11. minuty, trochę przypadkowo dla Piasta. Autorem tego trafienia został  Mateusz Mrowiec, dla którego była to pierwsza bramka w niebiesko-czerwonych barwach. Niedługo jednak gospodarze cieszyli się z prowadzenia. W 13. minucie, po faulu Czyszka, goście sprytnie rozegrali rzut wolny, po którym Szymczak umieścił piłkę w siatce.

W drugą część meczu lepiej weszli podopieczni Orlando Duarte. Już na samym początku najpierw Solecki stanął przed szansą zmiany wyniku, a w 27. minucie Marciniak powalczył ofiarnie o piłkę dla Krawczyka i to  zawodnicy Gatty cieszyli się z gola. Zaraz potem Orlando Duarte zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem, czym zaskoczył trochę gości. Nie przełożyło się to jednak na gola, choć cały czas trwało oblężenie bramki pilnowanej przez Dariusza Słowińskiego, który bronił jak w transie. To jemu w główniej mierze Gatta zawdzięcza to, ze z Gliwic wyjechała z trzema punktami. W ostatnich 10 minutach meczu gliwiczanie praktycznie nie schodzili z połowy gości, co rzadko się zdarza w futsalu. Nie zdołali jednak zdobyć gola, który dałby im choćby remis, na który bez wątpienia zasłużyli. (Piast Gliwice/ap)