Aktualności | Dobra passa gliwickich pingpongistów

Dobra passa gliwickich pingpongistów

Published: 30.09.2019 / Section: Sport

Klub Tenisa Stołowego Gliwice w bardzo krótkim czasie stał się jednym z najlepszych klubów na Śląsku i czołowym w Polsce. W ostatnich tygodniach sukces goni sukces!

W rozgrywanym I Wojewódzkim Turnieju Młodzików (do 13 lat) najlepszym zawodnikiem został Oliwier Sokołowski, a jego brat Oskar był czwarty. W I WTK Kadetów (do lat 15) wygrał Kacper Rusin, a na 4. miejscu skończył zawody Mikołaj Adamczyk. W I WTK Seniorów drugie miejsce zajął Grzegorz Felkel, trzeci był  Bartosz Kwodawski, a wśród kobiet drugie miejsce zajęła Angelika Janik. Wszyscy zawodnicy będą reprezentować KTS Gliwice i woj. śląskie na I Grand Prix Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Sukcesy indywidualne przekładają się również na bardzo dobre wyniki 7 drużyn KTS-u rywalizujących w lidze polskiej, a nawet broniących Europejskiego Pucharu wywalczonego w zeszłym sezonie. W Pucharach w pierwszym meczu gliwiczanie zwyciężyli w Niemczech 7:0 drużynę Hundsmühler TV.  W II Lidze Kobiet drużyna KTS jest liderem rozgrywek, a męska po awansie do I Ligi zremisowała dwa mecze.

W sobotę 5 października gliwiczanie podejmą u siebie drużynę IKS START Zduńska Wola. Początek – godz. 16.00. Więcej na www.ktsgliwice.com