Aktualności | Przegrana po niezłej grze

Przegrana po niezłej grze

Published: 29.07.2019 / Section: Sport

W niedzielnym spotkaniu 2. kolejki PKO Ekstraklasy, Piast Gliwice przegrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:2. Jedynego gola dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Jorge Felix.

W pierwszym kwadransie żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć groźnej sytuacji, ale to Niebiesko-Czerwoni dłużej utrzymywali się przy piłce. Ich starania przyniosły skutek w 31. minucie, kiedy dobrą akcję prawą stroną przeprowadził Bartosz Rymaniak, a w polu karnym najsprytniejszy okazał się Jorge Felix, który zdobył bramkę.

W drugiej części spotkania również lepiej prezentowali się goście. Piłkarze Piasta stwarzali sobie więcej sytuacji i śmiało można powiedzieć, że kontrolowali boiskowe wydarzenia, niestety nie potrafili ich wykorzystać. Pod koniec meczu gra się uspokoiła, a do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Śląska, którzy w 84. minucie zdołali wyrównać, a chwilę później pewnie wykorzystali rzut karny i zdobyli zwycięskiego gola. (piast-gliwice.eu)