Aktualności | Superpuchar wyjechał do Gdańska

Superpuchar wyjechał do Gdańska

Published: 15.07.2019 / Section: Sport

W rywalizacji o Superpuchar Polski lepsi okazali się piłkarze Lechii Gdańsk, którzy pokonali Mistrzów Polski 3:1. Honorowe trafienie dla Piasta zaliczył Patryk Sokołowski. Dla Niebiesko-Czerwonych była to pierwsza porażka przy Okrzei od ponad 11 miesięcy.

Piłkarze Piasta Gliwice już po kilku minutach zmuszeni byli gonić wynik. Zespół Lechii Gdańsk dobrze wszedł w spotkanie i wykorzystał sytuację. Bardzo dokładne podanie wykonał nowy piłkarz Biało-Zielonych Żarko Udovicić, a przy dalszym słupku doskonale ustawił się Lukas Haraslin, który tylko dopełnił formalności i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Niebiesko-Czerwoni usilnie dążyli do wyrównania, lecz zarówno strzały Piotra Parzyszka, jak i Jorge Felixa mijały bramkę gdańszczan.

Tymczasem Lechiści byli do bólu skuteczni w pierwszej odsłonie meczu o Superpuchar Polski. Najpierw kąśliwe uderzenie sprawiło dużo problemów Kubie Szmatule, który odbił piłkę przed siebie, a następnie Flavio Paixao delikatnie wycofał ją do Jarosława Kubickiego. Defensywny pomocnik zdobywcy Pucharu Polski uderzył mocno bez przyjęcia i powiększył prowadzenie swojego zespołu. Mimo tego, że Piast miał swoje sytuacje i dłużej utrzymywał się przy piłce, to goście dzięki wysokiej skuteczności schodzili do szatni z dwoma golami przewagi.

Podopieczni Waldemara Fornalika jak najszybciej chcieli złapać kontakt z rywalem. Od samego początku po przerwie zagrał Joel Valencia. Najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu ekstraklasy zmienił Jakuba Holubka. Niestety w trzeciej minucie po wznowieniu błąd gospodarzy przed własnym polem karnym wykorzystał Lukas Haraslin. Słowacki skrzydłowy zdobył swoją drugą bramkę tego wieczoru.

Piast nie ustawał w próbach strzelenia gola. Wreszcie w 68. minucie drogę do bramki odnalazł rezerwowy w tym spotkaniu Patryk Sokołowski. Goście w drugiej połowie byli skoncentrowani wyłącznie na bronieniu korzystnego rezultatu, często uciekając się do fauli. Aż czterech piłkarzy Biało-Zielonych dostało żółte kartoniki od  sędziego Pawła Raczkowskiego. Ostatecznie Lechia zwyciężyła 3:1 i Superpuchar wyjechał z Gliwic do Gdańska.