Aktualności | Mistrz Polski jest tylko jeden!

Mistrz Polski jest tylko jeden!

Published: 07.10.2019 / Section: Miasto

W meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Piasta Gliwice pokonali Legię Warszawa na własnym stadionie z wynikiem 2:0. Piękne bramki strzelili Piotr Parzyszek i Jorge Felix, dwaj najskuteczniejsi strzelcy Piasta. Emocjonujące sportowe widowisko zgromadziło ponad 7 tys. kibiców.

Pierwszy celny strzał na bramkę oddał Piast Gliwice. Legioniści dłużej utrzymywali się przy piłce starając się uzyskać przewagę na boisku, ale obrońcy Piasta, wspierani przez defensywnych pomocników, skutecznie przerywali próby aktualnego wicemistrza kraju. W pierwszej połowie zabrakło stuprocentowych szans, choć w kilku sytuacjach było niebezpiecznie.

Na początku drugiej połowy gliwiczanie wyprowadzili dwie składne akcje. Dobrze poradzili sobie obrońcy oraz bramkarz Legii, dlatego wciąż przy Okrzei nie padła bramka. W 56. minucie gospodarze wyprowadzili szybką kontrę. Hateley posłał piłkę do Badii, który ładnym przyjęciem otworzył sobie drogę do pola karnego Legii. Ponownie ofiarna interwencja zażegnała niebezpieczeństwo. Niebiesko-Czerwoni jednak się nie poddawali i wciąż próbowali.

Determinacja gospodarzy dwukrotnie została wynagrodzona. Najpierw do siatki Legii trafił Piotr Parzyszek, który efektownie uderzył z pierwszej piłki. Równie urokliwą bramkę po nieco ponad dziesięciu minutach zdobył Jorge Felix, który precyzyjnym lobem z bliskiej odległości nie dał Radosławowi Majeckiemu szans na obronę.

Drugi gol Piasta rozjuszył zawodników Legii, którzy ruszyli pospiesznie do odrabiania strat. Jednak po raz kolejny w tym sezonie Frantisek Plach udowodnił swoją klasę popisując się świetnymi paradami. Dzięki staraniom wszystkich piłkarzy Piast Gliwice pewnie pokonał wicemistrzów Polski 2:0.