Miasto Gliwice - Przyszłość jest tu

25 lat samorządności

-A +A

PALMIARNIA MIEJSKAKontakt

Palmiarnia

Antoni Witwicki

Adres

Fredry 6
44-100
Gliwice

Dane kontaktowe

(+48) 32 231-32-39

PALMIARNIA MIEJSKA

 

  • Poniedziałek – nieczynne
  • Wtorek – Piątek 9:00 - 18:00
  • Sobota – Niedziela 10:00 - 18:00

Palmiarnia Miejska jest wymarzonym miejscem do odpoczynku. Na 2000 m2 rośnie ponad 6000 roślin rozmieszczonych w czterech pawilonach tematycznych:

  • Roślin użytkowych
  • Tropiku
  • Historycznym
  • Sukulentów

Można tam obejrzeć kanaryjskie palmy daktylowe, palmy podzwrotnikowe, rośliny użytkowe, a także akwaria z żółwiami, gady w terrariach czy egzotyczne papugi i kanarki. Najstarsze okazy roślin liczą ponad 100 lat. Ekspozycja jest stale wzbogacana o szczegółnie ciekawe i rzadkie gatunki. Pamiętajmy, że rośliny kwitną i owocują w różnych porach roku - inaczej wygląda Palmiarnia w zimie, a inaczej w lecie.

Szczególną atrakcją jest nowootwarty pawilon akwarystyczny, prezentujący ryby w czterech zbiornikach o różnych środowiskach słodkowodnych: Amazonia, Tanganika, Rzeki Polski i Rzeki Azji południowo-wschodniej. Obiekt, administrowany przez Miejski Zarząd Usług Komunlanych, jest dostępny dla niepełnosprawnych. Zapraszamy!

JAK DOJECHAĆ

  • Samochodem osobowym

GPS: N50018'4.5632"E18040'10.6291"

Otwarcie gliwickiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej sprawia, że dojazd do Palmiarni z Zabrza, Rudy Śląskiej, Chorzowa, Katowic zajmuje tylko kilkanaście minut. W ten sposób wizyta w gliwickich tropikach staje się jeszcze bardziej dostępna dla mieszkańców Śląska.

Jadąc średnicówką należy wybrać zjazd "Instytut Onkologii/Dworzec Kolejowy/Dworzec autobusowy". Po zjeździe z DTŚ na rondzie należy kierować się na zjazd "Instytut Onkologii". Miejsce parkingowe można znaleźć wzdłuż ul. Sienkiewicza, przylegającej do Parku Chopina (uwaga - w części ulicy obowiązuje strefa płatnego parkowania!).

  • Autokarem

Kierowcy autokarów powinni wybrać zjazd "Instytut Onkologii/Dworzec Kolejowy/Dworzec autobusowy". Po zjeździe z Drogowej Trasy Średnicowej na wiadukcie należy skręcić w prawo, następnie jechać ulicami: Obrońców Getta Warszawskiego, Zwycięstwa, skręcić w ulicę Fredry. Zgodnie z oznaczeniem parking za bramą służy jedynie do nawracania (nie parkowania!). Miejsca parkingowe dla autokarów wyznaczone są wzdłuż ulicy Fredry (zgodnie z oznakowaniem poziomym i pionowym).

informacje: mzuk.gliwice.pl/palmiarnia/

Wirtualny spacer po Palmiarni

Polecamy galerieZwiązek Subregionu Centralnego

Śląski Związek Gmin i Powiatów

Metropolia Silesia

Śląska Organizacja Turystyczna SekapMiejski Serwis Internetowy Gliwice ISSN 1734-5480
Wydawca: Urząd Miejski w Gliwicach, 44-100 Gliwice, Ul. Zwycięstwa 21, centrala tel. 32-231-30-41, faks: 32-231-27-25, www.gliwice.eu

Redaktor naczelny: Nina Drzewiecka, tel.: 32-239-11-38, e-mail: drzewiecka_n@um.gliwice.pl;

Informacje prasowe: Adam Sosnowski, Monika Foltyn, Magdalena Mickielewicz, Patryk Młynek, Katarzyna Kozub-Kulik tel. 32-238-54-80,  e-mail: redaktor@um.gliwice.pl

Ogłoszenia: Agata Grabowska, tel. 32-231-30-44, e-mail: ogloszenia@um.gliwice.pl

Administrator serwisu: Anna Proksa ,tel.: 32-239-12-85, e-mail: proksa_a@um.gliwice.pl

ZASADY PONOWNEGO WYKORZYSTANIA INFORMACJI

PinterestTab Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Miasto Gliwice.
FacebookTab
TwitterTab Tweety na temat @Miasto_Gliwice

InstagramTab