Miasto Gliwice - PALMIARNIA MIEJSKA

Sonda

Który z gliwickich zabytków podoba Ci się najbardziej?


PALMIARNIA MIEJSKAKontakt

Palmiarnia

Antoni Witwicki

Adres

Fredry 6
44-100
Gliwice

Dane kontaktowe

(+48) 32 231-32-39

PALMIARNIA MIEJSKA

 

Podczas ferii, od 21 stycznia do 2 lutego br. Palmiarnia będzie czynna o godzinę dłużej.

Godziny otwarcia:

  • wtorek - piątek - 9:00 - 18:00
  • sobota - niedziela - 10:00 - 18:00
  • poniedziałki - nieczynna

Palmiarnia Miejska jest wymarzonym miejscem do odpoczynku. Na 2000 m2 rośnie ponad 6000 roślin rozmieszczonych w czterech pawilonach tematycznych:

  • Roślin użytkowych
  • Tropiku
  • Historycznym
  • Sukulentów

Można tam obejrzeć kanaryjskie palmy daktylowe, palmy podzwrotnikowe, rośliny użytkowe, a także akwaria z żółwiami, gady w terrariach czy egzotyczne papugi i kanarki. Najstarsze okazy roślin liczą ponad 100 lat. Ekspozycja jest stale wzbogacana o szczegółnie ciekawe i rzadkie gatunki. Pamiętajmy, że rośliny kwitną i owocują w różnych porach roku - inaczej wygląda Palmiarnia w zimie, a inaczej w lecie.

Szczególną atrakcją jest nowootwarty pawilon akwarystyczny, prezentujący ryby w czterech zbiornikach o różnych środowiskach słodkowodnych: Amazonia, Tanganika, Rzeki Polski i Rzeki Azji południowo-wschodniej. Obiekt, administrowany przez Miejski Zarząd Usług Komunlanych, jest dostępny dla niepełnosprawnych. Zapraszamy!

informacje: www.palmiarnia.gliwice.pl

Uprzejmie informujemy, że w związku z zamknięciem ulic dojazdowych do Palmiarni wyznaczono miejsce krótkiego postoju (do 5 minut) dla autokarów z wycieczkami do Palmiarni, w ciągu ulicy Zwycięstwa (między ulicami Fredry i Barlickiego). Dojście piesze do obiektów Palmiarni wyznaczono ul. Barlickiego. Poniżej przedstawiamy mapkę z lokalizacją przystanku i przejścia w kierunku Palmiarni.

 

Wirtualny spacer po Palmiarni

Polecamy galerie

 Sekap

Miejski Serwis Internetowy Gliwice ISSN 1734-5480 Projekt i realizacja: edirect - Tworzenie stron www