Aktualności | Złoty gol Kądziora

Złoty gol Kądziora

Veröffentlicht: 21.03.2022 / Abschnitt: Miasto

W niedzielnym spotkaniu 26. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (20 marca) Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Cracovią 1:0. Zwycięskiego gola dla Niebiesko-Czerwonych strzelił Damian Kądzior.

W pierwszej połowie akcja toczyła się głównie w środkowej części boiska. Niemniej to Niebiesko-Czerwoni stworzyli sobie więcej sytuacji strzeleckich, a jedną z nich wykorzystali, dzięki czemu do szatni schodzili w lepszych humorach i z przewagą jednej bramki.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy próbowali zagrozić bramce Františka Placha. Słowak musiał kilka razy interweniować, ale bardzo dobrze spisał się m.in. po strzałach Rivaldinho czy Pelle van Amersfoorta. W kolejnym fragmencie to zawodnicy Piasta zaczęli częściej atakować. Podopieczni Waldemara Fornalika starali się podwyższyć prowadzenie. Ostatecznie w drugiej części gry kibice zgromadzeni na trybunach nie zobaczyli bramek, a mecz zakończył się zwycięstwem Piasta 1:0.