Aktualności | Koniec marzeń o play off

Koniec marzeń o play off

Veröffentlicht: 08.03.2021 / Abschnitt: Miasto

GTK Gliwice przegrywa na własnym parkiecie z HydroTruckiem Radom 75:83 i jednoznacznie przekreśla swoje szanse na wywalczenie miejsca w dalszej części sezonu. Zespół Matthiasa Zollnera fatalnie zaprezentował się w pierwszej połowie meczu i po przerwie nie potrafił już odrobić strat.

Goście od pierwszych minut pokazywali na parkiecie, że są bardziej zdeterminowani, by osiągnąć korzystny rezultat. Solidna gra w ataku oraz skuteczna defensywa spowodowały, że radomianie szybko uzyskali solidną zaliczkę. Trener Matthias Zollner zdecydował się przerwać tą hegemonię rywala i poprosił o przerwę na żądanie. Po niej gliwiczanie zaczęli się prezentować zdecydowanie lepiej i zredukowali straty. Niestety, po wznowieniu gry koszykarze HydroTrucka znów przeszli do ofensywy.

W drugą połowę lepiej weszli miejscowi. Odpowiednie wykorzystanie Delasa i Jordona Varnado w strefie podkoszowej pozwoliło znacząco zredukować przewagę przeciwnika. Z czasem stopniała ona do trzech „oczek”! Pogoń gliwiczan przerwał dopiero Hinds, na którego gospodarze nie mieli już, niestety, metody. Kiedy ten zakończył akcję wsadem po minięciu rywala, trener GTK raz jeszcze wykorzystał przysługującą mu przerwę na żądanie. Po niej akcją 2+1 popisał się Gołębiowski, ale na więcej miejscowych już nie było stać i po raz drugi w sezonie przegrali z zespołem z Radomia.

W kolejnym meczu GTK zagra na wyjeździe z Kingiem Szczecin.