Aktualności | Lions w natarciu

Lions w natarciu

Veröffentlicht: 11.07.2011 / Abschnitt: Miasto  Życie i styl  Sport

Futboliści z Gliwic nie mają sobie równych. Lipcowe spotkanie z drużyną Tychy Falcons wygrali z miażdżącą przewagą, osiągając wynik 36:0. Szczęście nie opuszczało zespołu również w starciu z Warriors Ruda Śląska, w którym zwyciężyli 27:7.

Pierwszy mecz odbył się na mokrym i nierównym boisku, ale przy głośnym i kulturalnym dopingu kibiców. Lwy przejęły prowadzenie już w pierwszej kwarcie, w której zdobyły 14 punktów. Równie dobrze zawodnicy Pawła Klawendra poradzili sobie w drugiej części rozgrywek, osiągając kolejne 12 punktów. Kwarty trzecia i czwarta należały może do mniej efektownych i skutecznych, niemniej wzbogaciły konto Lionsów o następne 10 punktów.
Prawdziwym sukcesem okazał się również mecz rozegrany w Ornontowicach z drużyną z Rudy Śląskiej. Wśród Lwów solidną postawą wykazali się Marcel Kramarczyk, Tomasz Olczek, Szymon Bukowski i Dawid Krawczyk. Dla gliwiczan było to piąte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Tym samym zapewnili sobie pierwsze miejsce, po sezonie zasadniczym, w Grupie Południowej PLFA II. (sza)