Aktualności | Liderki potwierdziły swoją dominację

Liderki potwierdziły swoją dominację

Veröffentlicht: 16.11.2020 / Abschnitt: Miasto

Za nami koncertowa wygrana szczypiornistek z Sośnicy, które pewnie pokonały na wyjeździe ChKS PŁ Łódź 41:25. Tym samym gliwiczanki utrzymały pozycję lidera gr. B.

Tym razem  gliwiczanki w kompletnym już składzie przyjechały zdeterminowane, aby odrobić stratę punktów w ostatnim meczu z Wrocławiem. Od pierwszych minut skutecznie punktowały z II linii oraz kontratakami skrzydłowych, uzyskując 5-bramkową przewagę w pierwszym kwadransie meczu (10:5).

Od samego początku Sośnica miała bardzo mocną obronę, przez którą ciężko było się przedostać. Dodatkowo trener Michał Boczek dobrze wykorzystał wszystkie bramkarki, które wiele razy pokazały znakomitą dyspozycję w tym meczu. Znaczna poprawa w stosunku do poprzedniego meczu w obronie oraz rewelacyjna skuteczność w ataku z 41 zdobytymi bramkami nie dały szans gospodyniom z Łodzi na podjęcie równorzędnej walki.

Druga połowa to proste błędy techniczne łodzianek  oraz niecelne rzuty, które powodowały, że gliwiczanki mogły swobodnie przeprowadzać skuteczne  kontry. Ich wygrana była absolutnie w stylu lidera.

Kolejny mecz SPR Gliwice, tym razem z Rudą Śląską, zaplanowano na 21 listopada. Początek transmisji live o godz. 17.00.