Aktualności | Piast nie zwalnia tempa

Piast nie zwalnia tempa

Veröffentlicht: 12.11.2020 / Abschnitt: Miasto

Siódme zwycięstwo w tym sezonie odniosła futsalowa drużyna Piasta. Po dobrym i emocjonującym meczu gliwiczanie pokonali Red Devils Chojnice 6:1. Było to brazylijsko-hiszpańskie show.

Dasajev zdobył dwa gole, Ixemad i Gustavo zaliczyli po asyście i bramce. Na listę strzelców wpisali się też Rabiej i Czech. Gliwiczanie już na początku 3. minuty objęli prowadzenie. Piłkę z autu wybijał Ixemad, zagrał do Dasaieva, który nie trafił wprawdzie czysto w futsalówkę, ale tak skutecznie to zrobił, że Kollar nie zdążył nawet zrobić ruchu w bramce.

W 17. minucie tuż przed polem karnym faulowany był Szadurski. Rzut wolny egzekwował Dasaiev. Brazylijczyk zagrał do Ixemada, który precyzyjnym strzałem podwyższył wynik na 2:0. W 24. minucie na 10 metrze faulowany był dla odmiany  Mrowiec. Tym razem do piłki podszedł Gustavo, który nie zdecydował się jednak na strzał, ale zagrał na skrzydło do Dasaieva, ten uderzył z całej siły – idealnie w światło bramki i Piast podwyższył prowadzenie. W 31. minucie Gustavo przejął piłkę na własnej połowie i skorzystał z okazji, że była pusta bramka, kierując tam futsalówkę. Na początku 38. minuty Morad wykorzystał niezdecydowanie zawodników Piasta i z bliska umieścił piłkę w bramce. To tylko jednak podrażniło graczy Piasta, bo ledwie 30 sekund później Wilk uruchomił Rabieja, ten podciągnął z piłką pod pole karne gości, strzelił mocno w długi róg i zrobiło się 5:1. Tuż przed końcem spotkania Tomasz Czech wykorzystał kolejny błąd chojniczan przy grze w przewadze, przechwycił piłkę i ze stoickim spokojem skierował ją do bramki.

Dzięki zwycięstwu Piast utrzymał trzecią lokatę w tabeli i powiększył przewagę nad czwartym Cleareksem do 4 oczek. Następna okazja do poprawienia bilansu punktowego będzie już w sobotę. 14 listopada gliwiczanie zagrają z Futsal Team Brzeg. Będzie to spotkanie wyjazdowe.