Aktualności | Stal ponownie za mocna

Stal ponownie za mocna

Veröffentlicht: 19.10.2020 / Abschnitt: Miasto

Nadal bez wyjazdowej wygranej. GTK w Ostrowie Wielkopolskim zagrało bardzo słabo i przegrało różnicą 22 punktów. Arged BM Slam Stal, choć do treningów wróciła dopiero w środę, na parkiecie wyglądała zdecydowanie lepiej i zasłużenie odniosła zwycięstwo 83:61.

Ostrowianie rozpoczęli mecz od obrony strefowej, która w pierwszym fragmencie spotkania przynosiła im oczekiwany skutek. Gliwiczanie mieli spore problemy z trafianiem z dystansu. W kolejnych akcjach koszykarze GTK zaczęli stopniowo coraz lepiej grać w ataku i doprowadzili do stanu 16:15, ale jeszcze przed końcem pierwszej kwarty Florence wymusił przewinienie i wykorzystał dwa rzuty wolne.

„Stalówka” od początku drugiej części meczu postawiła na rzuty z dystansu i odskoczyła na kilka punktów. Gliwiczanie próbowali odpowiadać tym samym, ale wszystkie rzuty zza łuku okazywały się być niecelne. Po 20 min gry tracili już 12 punktów do rywala (40:28).

Gospodarze rozpoczęli drugą połowę meczu od serii 14:0 i praktycznie zamknęli mecz. Koszykarze GTK nie zamierzali jednak jeszcze się poddawać. Sygnał do odrabiania strat dał Henderson, Szymański i Gołębiowski, i po serii 10:0 dla gości tym razem o chwilę rozmowy ze swoimi zawodnikami poprosił Łukasz Majewski. Efekt był dla niego zadowalający. Na koniec trzeciej odsłony było już 64:46.

W czwartej części gospodarze cieszyli się grą, a gliwiczanie nie mieli już nią nią żadnego pomysłu. Szczęśliwie dzięki trafieniom z dystansu Perkinsa i Hendersona ostrowianom nie udało się odskoczyć jeszcze bardziej. Ostatecznie miejscowi wygrali 83:61, pokazując że twierdza Ostrów nadal ma się dobrze.