Aktualności | Inauguracyjny remis

Inauguracyjny remis

Veröffentlicht: 28.09.2020 / Abschnitt: Miasto

Szczypiornistki Sośnicy Gliwice w typowym dla siebie stylu rozpoczęły sezon rozgrywek I ligi. Po emocjonującym meczu uległy w karnych MKS Jeleniej Górze 27:27 (15:12), rzuty karne (2:1).

Pierwszy kwadrans zapowiadał walkę punkt za punkt przy stanie 7:6. Od tego momentu, za sprawą bramkostrzelnej Joanny Załogi, gospodynie uzyskały szybką przewagę. Dopiero powrót z dwuminutowego wykroczenia kapitan gliwiczanek pozwolił na nawiązanie walki oraz celne rzuty z dziewiątego metra wraz ze skutecznymi kontrami Golec. To zmniejszyło przewagę gospodyń (15:12).

Druga połowa to szybki atak gliwiczanek i trzy celne trafienia, które doprowadziły do remisu w 33. minucie (15:15). Kolejny kwadrans drugiej odsłony meczu to wyraźna poprawa ataku podopiecznych trenera Michała Boczka. Za sprawą trzech bramek Sylwii Szołtysek drużyna SPR-u wyszła na prowadzenie.

Kolejne dwuminutowe wykluczenia Golec i Kostrzewskiej nie pozwoliły utrzymać przewagi i w osłabieniu gliwiczanki broniły remisu do ostatnich sekund meczu. Niestety, decyzje sędziów pomogły w 60. minucie meczu rzucić wyrównującą bramkę zawodniczce z Jeleniej Góry, co oznaczało rzuty karne przy stanie meczu 27:27 w regulaminowym czasie. Nerwowa końcówka znacząco wpłynęła na zawodniczki z Gliwic – mimo dobrej postawy bramkarek Wróbel i Mazurczyk przegrały w rywalizacji rzutów z 7 metra (2:1).

Kolejne ligowe spotkanie, tym razem z UKS Dziewiątką Legnica, odbędzie się 10 października, prawdopodobnie bez udziału publiczności. Dostępna będzie transmisja on-line. (SPR Sośnica/mf)