Aktualności | Gytkjaer katem gliwiczan

Gytkjaer katem gliwiczan

Veröffentlicht: 25.11.2019 / Abschnitt: Sport

Piątkowe spotkanie 16. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem Lecha Poznań (3:0). Dwie bramki dla Kolejorza zdobył Christian Gytkjaer, a jedno trafienie dołożył Joao Amaral. Dla piłkarzy Piasta Gliwice była to pierwsza porażka od blisko dwóch miesięcy.

Myślę, że nie powinniśmy przegrać tak wysoko i popełniliśmy sporo błędów. Nie pokazaliśmy tego, z czego słyniemy, czyli z konsekwentnej gry. Nie było tego widać, szczególnie w drugiej połowie – przyznał na konferencji prasowej Waldemar Fornalik, opiekun Niebiesko-Czerwonych. – Istotna była między innymi sytuacja Piotra Parzyszka, który dostał prezent i mógł lepiej to wykończyć. Później był rzut karny, który spowodował, że schodziliśmy do szatni przegrywając 0:1. W drugiej połowie trudno było złapać rytm, a Lech grał dobrze z kontrataku. Druga bramka podcięła nam skrzydła – dodał Fornalik.

Niebiesko-Czerwoni przegrali pierwszy mecz od 16 września, kiedy to ulegli na wyjeździe Cracovii. – Jechaliśmy tu z zamiarem zwycięstwa, ale tak się nie stało. Mamy materiał do analizy. Myślę, że taki zimny prysznic dobrze nam zrobi. Niektórych zawodników nie poznawałem na boisku, bo stać ich na lepszą grę – zakończył Waldemar Fornalik.