„Tuwim dla dzieci”, reż. J. J. Połoński

Added: 25.09.2019 / pdf
teatr fot. Z. Daniec / UM Gliwice
Czas wydarzenia: 
2019-11-16 16:00
Miejsce wydarzenia: 
Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57)
Tematyka wydarzenia: 
premiera spektaklu dla dzieci
Organizator: 
Teatr Miejski w Gliwicach

Julian Tuwim to jeden z tych kilku polskich poetów, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Śmiało możemy nazwać go twórcą familijnym, wywołującym pozytywne emocje i serwującym dużą porcję dobrego humoru.

Wiersze Tuwima towarzyszą nam w edukacji, rozwoju i dojrzewaniu. Jego bohaterowi są wyraziści , problemy adekwatne do wieku odbiorcy a lekkość i najwyższa jakość literacka utworów sprawia, że stają się one znakomitym materiałem do teatralnych zabaw. Znajdziemy tu  zarówno małe prawdki życiowe jak i mądre życiowe prawdy, dlatego na pewno nikogo nie trzeba będzie przekonywać że tę literaturę trzeba i powinno się w teatrze dla najmłodszych pokazywać.

„Tuwim dla dzieci” w Teatrze Miejskim w Gliwicach to kompilacja znanych, mniej znanych i zupełnie zapomnianych wierszy dla dzieci naszego znakomitego poety. To spektakl bardzo muzyczny, w którym widzowie będą, dosłownie,  wciągani w teatralną przygodę. Zabieramy was do czarodziejskiego gabinetu poety, w którym słowa, rymy i wiersze ubrane zostaną w bogatą plastykę teatru masek, lalek i cieni.

Wierzymy, że przez chwilę dorośli przypomną sobie jak cudownie jest być dzieckiem, a dzieci zrozumieją, że dzieckiem jest być najcudowniej.

Kategorie wydarzenia: