Aktualności | Piłkarki ręczne triumfują w Jarosławiu

Piłkarki ręczne triumfują w Jarosławiu

Veröffentlicht: 16.09.2019 / Abschnitt: Sport

W inauguracyjnym meczu nowego sezonu rozgrywek I ligi piłki ręcznej kobiet drużyna SPR Gliwice zwyciężyła na wyjeździe z TS-em MKS-em SAN Jarosław 33:24.

Pierwszą bramkę zespół z Gliwic zdobył już w 1. minucie! Praktycznie przez prawie całą pierwszą połowę meczu gra była wyrównana, a gliwiczanki najczęściej prowadziły jednym lub dwoma punktami. W drugiej części przewaga zespołu z Gliwic była już wyraźna. Najwięcej bramek dla SPR-u zdobyły Agnieszka Drażyk (6) oraz Paulina Kostrzewska i Joanna Sermak (po 5). Dodajmy, że Drażyk i Sermak to piłkarki, które przyszły  z Imperium Katowice. Widać już, że zdołały szybko się zaaklimatyzować w gliwickim zespole.

Uwaga, kibice! Spotkanie SPR-u Gliwice z Koroną Handball Kielce, które miało się odbyć 21 września w sośnickiej hali sportowej, zostało przełożone na inny termin (jeszcze nie ustalony) z uwagi na powołanie zawodniczek z Korony na zgrupowanie kadry narodowej.