Nominacja do Złotej Maski dla Teatru Miejskiego

Added: 14.03.2018 / Bereich: / print / pdf

fot. B. Nitka

Spektakl „Dzieci z Bullerbyn” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego ma szansę na najważniejszą śląską nagrodę teatralną. Wyniki poznamy 26 marca.

Gliwickie przedstawienie jest nominowane w kategorii spektakl dla młodych widzów. Adaptacja znakomitej powieści Astrid Lindgren, cieszącej się niesłabnącym powodzeniem i sympatią zarówno dzieci, jak i rodziców to ukłon w stronę wyobraźni i hołd dla dziecięcej, niczym nieskrępowanej wiary w siłę przyjaźni i uśmiechu. Bogaty świat zabaw, radości, smutków, pierwszych obowiązków i rodzinnych rytuałów jest idealnym punktem wyjścia do gry teatralną formą.

Spektakl „Dzieci z Bullerbyn” miał premierę 25 listopada 2017 roku na małej scenie. Zaklętą w scenografii przestrzeń scenicznej zabawy zaprojektowała Joanna Martyniuk. Muzykę napisał Marcin Partyka. W spektaklu występują młodzi aktorzy: Magdalena Zabel (Lisa), Anna Moś (Britta), Iga Bancewicz (Anna), Rafał Domagała (Lasse), Cezary Jabłoński (Olle), Kornel Sadowski (Bosse).

Jesteśmy wdzięczni za nominację. To pierwsze wyróżnienie przyznane Teatrowi Miejskiemu w Gliwicach przez środowisko teatralne, nam najbliższe. Z tego względu traktuję je jako życzliwe poparcie dla podejmowanych przez nas działań i dokonanych wyborów w roku inaugurującym istnienie Teatru Miejskiego w Gliwicach. Spektakle dla młodych widzów są mi szczególnie bliskie, tworzą odrębny, stały nurt programowy naszego planu produkcji i repertuaru. Z myślą o nim w siedzibie Teatru przy Nowym Świecie zostały otwarte, zaledwie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, dwie nowe i świetnie wyposażone sceny: mała – przeznaczona głównie na prezentowanie naszych własnych produkcji teatralnych dla dzieci i scena mikro, w której prowadzona jest edukacja teatralna – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Obecna edycja Złotych Masek to już 50. rozdanie tych prestiżowych nagród. Lista laureatów zostanie ogłoszona podczas uroczystej gali w Operze Śląskiej.

Przedstawienie jest w stałym repertuarze Teatru Miejskiego w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57). Będzie można je obejrzeć w kwietniu. Sprzedaż biletów jest prowadzona w kasie oraz na stronie teatr.gliwice.pl.

LISTA NOMINOWANYCH

- keine -

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking